KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kaş'ta 2668 m2 tarla icradan satılıktır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092532
Şehir : Antalya / Kaş
Semt-Mahalle : DOĞANTAŞ MAH. / KAŞ
: 2668
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/40 TLMT
Muhammen Bedeli
:
107,758 TL
Birinci Satış Günü
:
20.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT TOPLANTI SALONU KAŞ ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAŞ
İCRA DAİRESİ
2019/40 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Antalya İli, Kaş İlçesi, Doğantaş Mahallesi, Çamdamı Mevkii, 101 ada, 85 Parsel, tarla ve ev niteliğinde, 2.668,34 m² yüzölçümündedir. Taşınmazın niteliği; taşınmaz kısmen iskan amaçlı, kısmen meyve yetiştiriciliği yapmak suretiyle, tarımsal amaçlı olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın üzerindeki varlıklar; Taşınmazın üzerinde 1 adet 2 katlı ev, 2 adet kuyu yapısı, ve diğer kısımlarında 1 adet zeytin ile, 3 adet ceviz ağaçları vardır. Taşınmazın topoğrafik yapısı, taşınmaz ortalama % 8-10 arası eğimi sahip bir zemin ve topoğrafyaya sahiptir. Taşınmaz toprak yapısı, taşınmaz kumlu-tınlı, çok taşlı, orta derin bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmazın sulama durumu taşınmaz üzerinde yetiştirilen bitkilerin büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu suyun, kaynağından alınarak yeterli miktarda ve kontrollü şekilde karşılandığı sulu tarım arazisidir. Taşınmaz mevkii yol durumu ve alt yapı özellikleri; taşınmaz mahalli merkezine yakın, seyrek ve dağınık yerleşimin olduğu bir konumdadır. Taşınmaza ait kadastro paftasında yolu mevcut olup, zeminde de asfalt kaplama ulaşım yolu bulunmaktadır. Elektrik su gibi alt yapı hizmetleri mevcut durumdadır. Kaş belediyesi İmar ve şehircilik müdürlüğünün 27/02/2019 Tarih ve E.3526 sayılı yazılarında taşınmaz için, '1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmamaktadır' denilmektedir.
Adresi : Doğantaş Mahallesi, Çamdamı Mevkii, 101 ada, 85 Parsel Kaş/Antalya
Yüzölçümü : 2.668,34 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 107.758,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif haciz ve ipotek şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT TOPLANTI SALONU KAŞ ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı İİK'nin 127 maddesi uyarınca tebliğ edilmeyenlere tebliğe kaimdir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/40 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR