KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kaş'ta 240 m² zeytinlik icradan satılıktır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908067
Şehir : Antalya / Kaş
Semt-Mahalle : GELEMİŞ MAH. / KALKAN
: 240
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/528 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
18,654 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAŞ İCRA DAİRESİ

2017/528 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Antalya İli Kaş İlçesi Gelemiş Mahallesi Kale Mevkii 266 ada 10 parselde mukim 240,70 metrekare alana sahip tapu kayıtlarında zeytinlik vasfında taşınmazdır. Satış konu taşınmazın Niteliği: Taşınmaz tapu kaydında zeytinlik vasfında olmasına rağmen, üzerinde aşılı zeytin ağacı bulunmayan, bu haliyle tarımsal olarak kullanılma imkanı olmayan, fiili durum itibariyle makilik vasfında olan bir yerdir. Taşınmaz etrafında da benzer büyüklüklerde ve benzer özelliklere sahip parseller bulunmaktadır. Taşınmazın Üzerindeki Varlıklar: Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde aşılı zeytin ağacı bulunmamakta, delice zeytin, pırnal ve geven gibi maki bitkileri ile tamamen kaplı haldedir. Taşınmazın Topografik Yapısı: Taşınmaz ortalama %15 eğime sahip bir zemin ve topoğrafyaya sahiptir. Taşınmazın Toprak Yapısı: Taşınmaz killi-tınlı, çok taşlık ve kaya kütleleri ile kaplı, taşlık kayalık bir yapıdadır.Taşınmazın Sulama Durumu: Taşınmaz üzerinde yetiştirilebilir bitki türünün büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu sulama suyu ihtiyacının yağmur suları ile karşılanabildiği kıraç alanlardandır. Taşınmazın Mevki, Yol Durumu ve Alt Yapı Özellikleri: Taşınmaz mahalle merkezine uzak konumdadır. Taşınmaza ait kadastro haritasında yol olmasına rağmen zeminde ulaşım yolu bulunmamaktadır. Elektrik, su, telefon gibi alt yapı hizmetleri mevcut değildir. Taşınmaz Ova-Kınık Mahalleleri ve Akdeniz manzarasına sahip olup, bu durum taşınmaz değerine önemli derecede etki etmektedir. Kaş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16.11.2017 tarih ve E.11308 sayılı yazılarında taşınmazın uygulama imar planı bulunmamaktadır. denilmektedir

Adresi : Gelemiş Mah.Kale MevkiiKaş / ANTALYA

Yüzölçümü :240,70 metrekare

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı bulunmamaktadır.

Kıymeti : 18.654,25 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Muhtelif Haciz ve kaydında 3402 sayılı Kanunun 22/a maddesi gereğince yenileme tescili vardır. şerhi vardır.

1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanı İik'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ edilmeyenlere kaimdir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/528 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR