KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kaş'ta 2215 m2 tarla icradan satılıktır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078421
Şehir : Antalya / Kaş
Semt-Mahalle : SARIBELEN MAH. / KALKAN
: 2215
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/279 TLMT
Muhammen Bedeli
:
177,276 TL
Birinci Satış Günü
:
16.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAŞ
İCRA DAİRESİ

2019/279 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Antalya İli Kaş İlçesi Sarıbelen Mahallesi Üç Kuyu Mevkii 208 Ada 67 Parsel de mukim 2.215,96 metrekare alana sahip tapu kayıtlarında zeytinli tarla vasfındaki taşınmazdır. Satışa konu Taşınmazın Niteliği: Taşınmaz tapu kaydında zeytinli tarla vasfında olmasına rağmen üzerinde tarımsal bir faaliyet bulunmamakta olup, maki bitkileri ile tamamen kaplı durumdadır. Taşınmazın Üzerindeki Varlıklar: Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve verim verebilir halde herhangi bir kültür ağacı bulunmamaktadır. Taşınmaz üzeri pırnal, menengiç ve delice zeytin ağaçları ile kaplı durumdadır. Taşınmazın Topografik Yapısı: Taşınmaz %20-30 arasında değişen eğime sahip bir zemin ve topoğrafyaya sahiptir. Taşınmazın Toprak Yapısı: Taşınmaz killi-tınlı, çok taşlı ve kaya kütleleri bulunduran bir toprak yapısına sahiptir.Taşınmazın Sulama Durumu: Taşınmaz üzerinde yetiştirilebilir bitki türünün büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu sulama suyu ihtiyacının ekonomik olarak karşılanamadığı kıraç alanlardandır. Taşınmazın Mevki, Yol Durumu ve Alt Yapı Özellikleri: Taşınmaz mahalle merkezine uzak konumdadır. Taşınmaza ait hem kadastro paftasında hemde zeminde ulaşım yolu bulunmaktadır. Taşınmaza stabilize toprak yoldan 11 km kadar uzun bir yolculuk sonunda varılmaktadır. Elektrik, su gibi alt yapı hizmetleri mevcut değildir. Taşınmaz Akdeniz manzarasına sahip olup, bu durum taşınmaz değerine önemli derecede etki etmektedir. Kaş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04.07.2019 tarih ve E. 9943 sayılı yazılarında "parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmamaktadır." denilmektedir.
Adresi : Sarıbelen Mahallesi Üç Kuyu Mevkii
Yüzölçümü : 2.215,96 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Uygulama imar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 177.276,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydında 01/07/2011 Tarih 3579 Yevmiye ile satış şerhi, Muhtelif haciz ve İpotek şerhi vardır.
1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanı İİK'nin 127. Maddesi uyarınca tebliğ edilmeyenlere tebliğe kaimdir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/279 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR