KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kaş'ta 19317 m2 tarla üzerindeki muhtesatları ile birlikte icradan satılıktır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127590
Şehir : Antalya / Kaş
Semt-Mahalle : DİRGENLER MAH. / KAŞ
: 19317
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/770 ESAS
Muhammen Bedeli
:
800,692 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAŞ
İCRA DAİRESİ
2018/770 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Antalya İli Kaş İlçesi Dirgenler Mahallesi Camiyanı Mevkii 123 ada 1 parselde mukim tapu kayıtlarında Ev,ahır depo ve tarla vasfıdaki 19.317,71 metrekare alana sahip taşınmazdır. Taşınmazın Niteliği: Taşınmaz kısmen iskan amaçlı kısmen de meyve yetiştiriciliği ve tarla bitkileri yetiştiriciliği yapmak suretiyle tarımsal amaçlı olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz konum itibariyle iklim ve diğer dış etkilerin olumsuzluklarının kaldırılması veya azaltılması için cam, naylon veya benzeri malzeme kullanılarak oluşturulan örtüler altında ileri tarım teknikleri kullanılarak yapılan örtü altı sebze üretimi içinde uygun alanlardandır Taşınmazın Üzerindeki Varlıklar: Taşınmaz üzerinde 1 adet 2 katlı konut yapısı, 2 adet-ahır-depo ile taşınmazın yaklaşık 12 dekar kısmında 10-15 yaşlarında nar bahçesi bulunmakta olup, evin yakın çevresinde de 7 adet dut, ağaçlara ve çardağa sarılı halde üzüm asmaları ile birkaç adet incir, zeytin ve çam ağaçları bulunmaktadır. Taşınmazın Topografik Yapısı: Taşınmaz ortalama %4-5 eğime sahip bir zemin ve topoğrafyaya sahiptir. Taşınmazın Toprak Yapısı: Taşınmaz kumlu-tınlı, taşsız, kaya kütlesi bulundurmayan ve derin bir toprak yapısına sahiptir.Taşınmazın Sulama Durumu: Taşınmaz üzerinde yetiştirilen bitkilerin büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu suyun, kaynağından alınarak yeterli miktarda ve kontrollü bir şekilde karşılandığı sulu tarım arazisidir. Taşınmazın Mevki, Yol Durumu ve Alt Yapı Özellikleri: Taşınmaz mahalle merkezine çok yakın ve yoğun yerleşim yeri kenarında yer almaktadır. Taşınmaza ait kadastro paftasında yolu mevcut olup, zeminde de asfalt kaplama ulaşım yolu bulunmaktadır. Elektrik, su gibi alt yapı hizmetleri mevcut durumdadır. Kaş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 10.07.2019 tarih ve E. 10414 sayılı yazılarında "parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmamaktadır." denilmektedir.Satışa konu taşınmazın üstünde Parselin güney-batı noktasında, 25-30 yıl kadar öncesi betonarme karkas ve taşıyıcı özellikli tuğla ile yığma sistemli olarak 2 katlı olacak şekilde inşa edilmiş, çatısı kiremit örtülü,130 m2, toplam inşaat alanı 260 m2, icra işlem tarihinde tümüyle kullanım halinde, konut yapısı bulunmaktadır. Taşınmazın üstünde Ahır; Parselin orta güney noktasına, 15-20 yıl kadar öncesi toprak harçlı pişmiş toprak tuğla ile yığma sistemli olarak tek katlı şekilde inşa edilmiş, duvarları sıvasız, kapı-penceresi ahşap demir, çatısı ahşap iskelet üzeri kiremit örtülü ahır bulunmaktadır.
Adresi : Dirgenler Mah. Camiyanı MevkiiKaş / ANTALYA
Yüzölçümü : 19.317,71 m2 (satışa konu parselin parsel yüzölçümü)
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Uygulama imar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 800.692,35 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydındaki gibi olup haciz ve 1.ve 2.dere ipotek şerhi ,tesis kadastrosu şerhi ve muhdesat hanesinde Üzerindeki evin alt ve üst katının kaydında yazılı şahıslara aittir şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ edilmeyenlere tebliğe kaimdir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/770 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR