KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Kaş 'ta 7259 m2 sera ve bahçe icradan satılıktır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050368
Şehir : Antalya / Kaş
Semt-Mahalle : KINIK MAH. / KINIK
: 7259
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/598 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
573,478 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAŞ
İCRA DAİRESİ

2018/598 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Antalya İli, Kaş İlçesi, Kınık/merkez Mahallesi, Kirmen arkı mevkii, 175 ada, 136 parselde mukim 7.259,86 m2 alana sahip tapu kayıtlarında sera ve bahçe cinsli taşınmazdır. Taşınmazın niteliği ; Taşınmaz tarla bitkileri yetiştiriciliği, örtü altı sebze yetiştiriciliği ve meyve yetiştiriciliği yapmak suretiyle tarımsal amaçlı olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz konum itibarıyla iklim ve diğer dış etkilerin olumsuzluklarının kaldırılması veya azaltılması için cam, naylon veya benzeri malzeme kullanılarak oluşturulan örtüler altında ileri tarım teknikleri kullanılarak yapılan örtü altı sebze üretimi için de uygun alanlardandır. Taşınmazın üzerinde bu amaçla yapılan seralar bulunmaktadır. Taşınmazın üzerindeki varlıklar ; Taşınmaz üzerinde 1 adet yay çatılı tünel sebze serası, 1 adet demir konstrüksiyonlu cam sebze serası ve diğer kısımlarda 25 adet zeytin, birer adet turunçgil, dut ve üzüm ağaçları bulunmaktadır. Taşınmazın topografik yapısı ; Taşınmaz düz bir zemin ve topoğrafyaya sahiptir. Taşınmazın toprak yapısı ; Taşınmaz killi-tınlı, taşsız, derin bir toprak yapısına sahiptir.Taşınmazın sulama durumu ; Taşınmaz üzerinde yetiştirilen bitkilerin büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu suyun, kaynağından alınarak yeterli miktarda ve kontrollü bir şekilde karşılandığı sulu tarım arazisidir. Taşınmazın mevki, yol durumu ve altyapı özellikleri ; Taşınmaz yoğun yerleşim yeri dışında olup, çevresinde seyrek ve dağınık halde yerleşim mevcuttur. Taşınmaza ait zeminde ulaşım yolu olmasına rağmen kadastro paftasında yolu bulunmamaktadır. Elektrik, su, telefon gibi altyapı hizmetleri mevcut durumdadır. Taşınmaz ürünlerin paketlenip pazarlanması sağlayan sebze hallerine yakın olmasından dolayı ürünlerin pazarlanması ve satışında herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Kaş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce taşınmaz için "Uygulama İmar Planında Tarımsal Niteliği Korunacak Alan " kapsamında kalmaktadır.
Adresi : Kınık/Merkez Mahallesi, Kirmen arkı Mevkii Kaş / ANTALYA
Yüzölçümü : 7.259,86 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Uygulama imar plananıda Tarımsal Niteliği Korunacak Alan kapsamında
kalmaktadır.
Kıymeti : 573.478,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif haciz ve ipotek şerhleri bulunmakta olup, ayrıca 134,76 m2
tecavüz şerhi de mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanı İİK.'nın 127.maddesi uyarınca tebliğ edilmeyenlere tebliğe kaimdir.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/598 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR