GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Gazipaşa'da 882 m2 tarım arazisi icradan satılıktır

GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135958
Şehir : Antalya / Gazipaşa
Semt-Mahalle : SARIAĞAÇ MAH. / GAZİPAŞA
: 882
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİPAŞA MANŞET 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/241 Talimat
Muhammen Bedeli
:
101,201 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
06.05.2020 10:45
Satış Yeri
:
İstiklal Mah. Rasih Kaplan Cad. 5/108 no Belediye Kültür Merkezi Salonu Gazipaşa/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİPAŞA
İCRA DAİRESİ
2019/241 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Gazipaşa İlçe, 359 Ada, 98 Parsel, SARIAĞAÇ Mahalle/Köy, Çalça Mevkii, Tarla vasıflı taşınmaz ilçe merkezinde yaklaşık 5 km mesafededir. Taşınmazın 300 m güneyinde havalimanı yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu mevkide kısmen alt yapı olanakları mevcuttur. Taşınmazın içerisinde bulunduğu mahallede ve mevkide yoğun bir şekilde zirai yapı ve tesisler yer almakta olup bölgede entansif tarım yapılmaktadır. Taşınmazın yakınlarından devlete ait sulama kanalı geçmektedir. Parselin toprak yapısı killi tınlı, derin profilli, ince toprak strüktüründe, açık kahverengi toprak renginde düz taban arazisi vasfındadır. Arazi içerisinde bazı yıllar sulu tarım bazı yıllar kuru tarım yapılarak kullanıla geldiği tespit edilmiştir. Yer içerisinde 20-30 yaş arası 40 adet meyvesiz ağaç bulunmaktadır. Parsel içerisinde mezarlık bulunmaktadır. Parsel içerisinde 6m2 alana sahip çeşme bulunmaktadır.
Hissesi : Tam
Yüzölçümü : 882,01 m2
İmar Durumu : Belediye sınırları içerisinde kalıp, bölge genelinde imar planı mahkeme kararı ile iptal edilmiş olup halihazırda Tarım alanı vasfında olduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 101.201,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 06/05/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : İstiklal Mah. Rasih Kaplan Cad. 5/108 no Belediye Kültür Merkezi Salonu Gazipaşa/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda İİK 127 maddesi gereği gazete ilanı ve elektronik ortamda yapılan ilan tebliğ yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/241 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR