GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Gazipaşa'da 11.019 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048299
Şehir : Antalya / Gazipaşa
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİPAŞA SAHİL 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/153 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
88,152 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
27.11.2019 10:35
Satış Yeri
:
İstiklal Mah. Rasih Kaplan Cad. 5/108 no Belediye Kültür Merkezi Salonu Gazipaşa/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİPAŞA
İCRA DAİRESİ
2016/153 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Gazipaşa İlçe, 101 Ada, 7 Parsel, KIZILGÜNEY Mahalle/Köy, Karabucak Mevkii, tarla vasıflı. Parsel ilçe merkezinden 17 km, denizden, 14,5 km, Mersin-Antalya ana asfalt yoldan yaklaşık 13 km mesafede olup parselin doğu cephesinden mahalle içi asfalt yol ile bağlantısını sağlayan stabilize toprak yol gelmektedir.Arazinin hemen güneyinden çay geçmektedir. Parsel üzerinde teraslama ve hafriyat çalışması yapılmamıştır.Parselin yüksek tepeler ile kaplı olmasından dolayı uzaktan ilçe merkezi, deniz ve komşu yerleşim alanları gözükmemektedir. Parsel şimdiye kadar 2.sınıf kıraç arazi olarak kullanılmakta olup bazı zeminleri bakımsızlıktan doğal çalılıklar kaplamıştır. Arazi üzerinde ekonomik değerde zirai inşai yapı tesis bulunmamaktadır. Parselin toprak yapısı killi, şiştli, orta irilikte toprak strüktüründe, açık kahverengi toprak renginde doğudan batıya doğru mehillidir.
Yüzölçümü : 11.019,01 m2
Hissesi : Tam
İmar Durumu : Belediye sınırları içerisinde olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 88.152,08 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 27/11/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : İstiklal Mah. Rasih Kaplan Cad. 5/108 no Belediye Kültür Merkezi Salonu Gazipaşa/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Gazipaşa İlçe, 207 Ada, 7 Parsel, YENİKÖY Mahalle/Köy, Muratdamı Mevkii, tarla vasıflı. Parsel ilçeden 27 km, denizden 23,5 km, Mersin-Antalya ana asfaltından 22 km mesafede olupparselin etrafı yüksek tepeler ile kapalı olup güney doğu tarafı kuru dereye dayanmaktadır. Parsel kapalı koyak içerisinde kalmasından dolayı ilçe merkezi, deniz ve komşu yerleşim alanları gözükmemektedir. Parsel şimdiye kadar kullanıcıları tarafından kuru hububat tarımı yapılarak kullanıla gelinmiş yer içerisinde zirai, inşai yapı ve tesis yoktur. Arazinin yakınlarından devlete ait sulama kanalı geçmemektedir. Arazi 2.sınıf kıraç arazi niteliğindedir. Arazinin bulunduğu mevkide alt yapı olanakları yok denecek kadar azdır.
Yüzölçümü : 7.069,29 m2
Hissesi : Tam
İmar Durumu : Belediye sınırları içerisinde olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 35.346,45 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 27/11/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : İstiklal Mah. Rasih Kaplan Cad. 5/108 no Belediye Kültür Merkezi Salonu Gazipaşa/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda İİK 127 maddesi gereği gazete ilanı ve elektronik ortamda yapılan ilan tebliğ yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/153 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR