FİNİKE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Antalya/Finike'de 6292 m2 narenciye bahçesi mahkemeden satılıktır

FİNİKE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078488
Şehir : Antalya / Finike
Semt-Mahalle : TURUNÇOVA MAH. / FİNİKE
: 6292
Yayınlandığı Gazeteler

FİNİKE AKDENİZ 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
454,307 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
FİNİKE ADLİYESİ MEZAT SALONU 1. KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FİNİKE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Finike İlçe, TURUNÇOVA Mahalle, GEMEZEN Mevkii, 357 Ada, 20 Parsel sayılı taşınmaz tapu kaydında narenciye bahçesi vasfındadır. Taşınmaz kuzey - güney yönünde %0,5-0,7 eğime, tınlı toprak bünyesine, derin toprak profiline sahip olup toprak karakteristikleri bağyalında 1. Sınıf arazidir. Üzerinde 33-35 yaşlarında bakımsız kısmen kurumuş 27 adet portakal ağacı ve 3-4 yaşlarında 122 adet portakal ağacı vardır. Taşınmaz Finike Belediye sınırları içinde imar planı dışında "Tarımsal Niteliği Korunacak Alan" dır. Kadastral yola sahip değildir. Finike İlçe Merkezine 9 km mesafededir.
Adresi : Turunçova Mahallesi Gemezen Mevkii Finike / ANTALYA
Yüzölçümü : 6.292,82 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 454.307,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : FİNİKE ADLİYESİ MEZAT SALONU 1. KAT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın satış dosya numarasınını bildirir kesin ve süresiz teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR