ELMALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Elmalı'da 6236 m2 elma bahçesi icradan satılıktır

ELMALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180058
Şehir : Antalya / Elmalı
Semt-Mahalle : BAYRALAR MAH. / ELMALI
: 6236

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/100 TLMT
Muhammen Bedeli
:
155,906 TL
Birinci Satış Günü
:
24.08.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
18.09.2020 11:30
Satış Yeri
:
Elmalı Belediye Başkanlığı Binası en Üst Kat ( 4. Kat) İhale Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMALI
İCRA DAİRESİ
2019/100 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Antalya İli, Elmalı İlçesi, Bayralar Mah. Dağbağlı Kuyusu mevkiinde konumlu 2587 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydı itibariyle " Elma Bahçesi" vasfında 6,236,25 m2 yüzölçümündedir. Taşınmaz Tam hisse ile Hasan kızı Selda Ay adına kayıtlıdır.(Yeni Malik: Furkan Ay) Taşınmaz kuzeybatı-güneydoğu yönünde % 0,2-0,3 eğime tınlı toprak bünyesine, derin toprak profiline, sahip olup görülebilir toprak karakteritikleri bağlamında I. sınıf arazidir. Taşınmaz sulu arazi olup 7x7 m aralıkla tesis edilmiş 31-33 yaşılarında kısmen yaşlanmış elma ağaçlarından ibaret kapama elma bahçesidir. Taşınmazdaki Elma Ağaçları arasına elma fidanları dikilmiş olup söz konusu fidanlar 2 yaşındadır. Taşınmazın olduğu havzada Yazlık Örtüaltı Sebze Yetiştiricilği ivme kazanmıştır. Taşınmaz toprak ve iklim karakteristikleri bağlamında hububat,yonca, şekerpancarı, açık tarla sebze yetiştiriciliği, YÖSY'ne, elma, armut, ayva gibi yumuşak çekirdekli ve kayısı erik şeftali, kiraz vişne gibi sert çekirdekli meyve yetiştiriciliğine en elverişli arazilerdendir. Taşınmaz geometrik olarak üçgen yapısında olup bu yapı tarımsal faaliyetler için olumsuz bir yapı arz etmektedir. Taşınmaz belediye sınırları içinde imar planı dışında, Elmalı ilçe merkezine 10 km mesafededir. güney ve batı yönde kadastral yola sahiptir. 1030 m rakımda konumludur. Taşınmazın konumlu olduğu mevkideki arazilerin rayiç değerleri bağlamında m2 bedelinin 25,00 TL olacağı kanatiiyle:
BAHÇE BEDELİ: 6.236,25M2X25 TL/m2=155.906 TL eder.
Yüzölçümü : 6.236,25 m2
İmar Durumu : Belediye Sınırları İçinde İmar Planı dışında
Kıymeti : 155.906,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz (Dosyadaki Tapu Kaydındaki Gibidir)
1. Satış Günü : 24/08/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 18/09/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Elmalı Belediye Başkanlığı Binası en Üst Kat ( 4. Kat) İhale Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/100 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR