ELMALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Elmalı'da 480 m2 tarım arazisi icradan satılıktır

ELMALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027346
Şehir : Antalya / Elmalı
Semt-Mahalle : BAYRALAR MAH. / ELMALI
: 480
Yayınlandığı Gazeteler

TOROS 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10 TLMT
Muhammen Bedeli
:
16,200 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Elmalı Belediye Başkanlığı Binası En Üst Kat (İcra İhale Salonu) 4. Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMALI
İCRA DAİRESİ
2019/10 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Elmalı ilçesi Bayralar Mahallesi Köy içi Mevkiinde konumlu 3203 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydı itibariyle 'ARSA vasfında ve 480,00 m² yüzölçümündedir. Taşınmaz Süleyman oğlu Mustafa UDUM adına kayıtlıdır.Taşınmaz kuzeybatı-güneydoğu %0,1-0,3 eğime tınlı toprak bünyesine, derin toprak profiline sahip olup görülebilir toprak karakteristikleri bağlamında I. Sınıf Arazidir. taşınmaz sulu arazidir. Taşınmaz üzerinde 23-25 yaşlarında 21 adet bakımsız vişne ağacı vardır. Kıymet takdirine taşınmazın konumlu olduğu havzada son yıllarda Yazlık Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği (YÖSY) ivme kazanmıştır. YÖSYnin yaygınlaşması ve yaygınlaşmaya paralel pazar ağının gelişmesi söz konusu taşınmazın konumlu olduğu mevkideki arazi değerlerinde objektif değer artışı meydana getirmiştir.Kıymet takdirine konu taşınmaz Elmalı Belediyesi sınırları içinde imar planı dışında Köy Yerleşik Alanı içindedir, batı yönde köy mezarlığına cephelidir, kadastral yola sahip değildir, Elmalı ilçe merkezine 10 km mesafededir.Taşınmaza ilişkin olarak yapılan tespit ve değerlendirmeler ve taşınmazın konumlu olduğu mevkideki arazilerin rayiç değerleri bağlamında m² bedelinin 25 TL olacağı kanaatiyle söz konusu taşınmazın;ARZ BEDELİ= 480m² *25 TL/m²=12.000 TL, AĞAÇ BEDELİ=21 TL*200 Ad.=4.200 TL, TOPLAM BEDELİ=ARZ BEDELİ+AĞAÇ BEDELİ
=12.000 TL+4.200 TL=16.200 TL dir.
Yüzölçümü : 480 m2
İmar Durumu : Elmalı Belediyesi Sınırları içinde imar planı dışında
Kıymeti : 16.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki Tapu kaydındaki gibidir( Haciz )
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Elmalı Belediye Başkanlığı Binası En Üst Kat (İcra İhale Salonu) 4. Kat -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR