ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da tarla icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00954523
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : İMAMLI MAH. / MAHMUTLAR
: 9181
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 01.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8992 ESAS
Muhammen Bedeli
:
229,527 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2017/8992 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 111 Ada, 61 Parsel, İMAMLI Mahalle/Köy, köy önü mevkii Mevkii, Tapu Kaydı: Antalya ili Alanya İlçesi İmamlı Köyü Köy Önü mevkii 111 ada 61 parselde kain 9.181,09 m² alanlı tarla vasıflı taşınmaz olup borçlu adına tam hisseli kayıtlıdır. Bulunduğu Yer: Taşınmaz Alanya ilçesi İmamlı Köyünde Köy önü mevkiinde bulunmakta olup, Alanya Şehir merkezine yaklaşık 35 km mesafededir. İmar Durumu: Alanya ilçesi İmamlı mahallesi 111 ada 61 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmamaktadır. Halihazırda Durumu: Alanya ilçesi İmamlı Köyü 111 ada 61 nolu parsel köyönü mevkiinde İmamlı asfalt köy yolunun takribi 25 mt kuzeyinde, Alanya-gazipaşa yoluna kuşuçumu 1.250 mt mesafede, köy yerleşim alanı yakınında olan, yakın çevresinde müstakil tipte köy evleri bulunan, kuzeyden güneye doğru eğimli imar ihyası ve kısmen teraslaması yapılmış, üzerinde açıkta sebze yetiştirilen bir taşınmazdır. Söz konusu parsel üzerinde ekonomik değer arzeden herhangi bir yapı ve ağaç bulunmamakta olup taşınmaz elektrik, su, ptt vb. hizmetlerden yararlanabilecek konumda olan gürültü ve hava kirliliğinden uzak konumlu bir taşınmazdır. Değeri: Taşınmazın bulunduğu yer konumu vb. değerine etki eden diğer hususlar nazara alındığında arsa payı dahil 229.527,00 TL olarak değerlendirilmiştir
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8992 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR