ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya /Alanya'da tarla icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00918837
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : BELDİBİ MAH. / MAHMUTLAR
: 19926
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 24.12.2018
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/3595 ESAS
Muhammen Bedeli
:
821,081 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
19.03.2019 14:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2012/3595 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Alanya İlçesi, 117 Ada, 6 Parsel, BELDİBİ Mahalle/Köyü, KÖYİÇİ MevkiiC:1 S:69, 117 ada 6 parsel sayılı 19.926,59 m² alanlı tarla vasıflı taşınmaz Alanya şehir merkezine yaklaşık 50 Km ve denize 17 Km. mesafededir. İmar planı bulunmamaktadır. Taşınmazın güneyinde doğusunda ve batısında orman arazisi,kuzeyinde komşu taşınmazlar bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım orman içi yol ile sağlanmaktadır. Taşınmaz güneyden kuzeye eğimli bir arazidir. Tarımsal verimliliği arttırmak ve araziyi daha kullanışlı getirmek amacıyla kısmen teraslama işlemlerinin yapıldığı görülmektedir.Fen bilirkişi raporunda kazılı alanı olarak belirtilen yaklaşık 9500 m2.lik alan arazinin güney kısmında yer almaktadır. Bu alan içinde teraslamalar yapılarak imar ihya işleminin yapıldığı ve taşınmazın tarımsal faaliyet için kullanıldığı görülmektedir.Fen bilirkişi raporunda kazı alanı dışında kalan kısım taşınmazın kuzeyinde kalmakta olup eğimli taşlık ve içinde çalılıkların bulunduğu tarımsal anlamda kullanılmayan kısımdır. Teraslama işlemi yapılmış olan kısım içinde hububat ekimi yapılmış alan,hasadı yapılmış hububat alanı,natamam besihane ve besihanenin devamı olan kısmın temel kısmı, natamam betonarme ev bulunmaktadır. Taşınmazın en güneyinde bulunan teras içerisinde sondaj kuyusu bulunmakta olup taşınmazın su ihtiyacı buradan karşılanmaktadır. Taşınmazın içinde 52adet zeytin ağacı, 5 adet incir ağacı 2 adet yeni dünya ağacı ,1 adet portakal ağaçı bulunmaktadır . Taşınmazın içinde bulunan fen bilirkişi raporunda A harfiyle belirtilen 1500 m2 toplam alanlı yapı, tamamına şap betonu yapılmış bu yapının 380 m2 si üzeri demir imalatla çatılanmış ,kuzey kısmı 2 metre civarında biriket beton ile hazırlanmış ,doğu kısmı briket duvarla ahır haline getirilmiş ,güney vebatısı çit ile çevrilerek koruma altına alınmış natamam yarı açık besihanedir. Fen bilirkişi raporunda B harfiyle belirtilen 1500 m2 toplam alanlı yapı tekil temel ve hatıl betonları yapılmış ayrıca betonların üzerine çelik kolonların oturacağı platinler yerleştirilmiş üzerinde başka herhangibir şey bulunmayan natamam betonarmedir. Taşınmazın batısında takribi 30 m2 alanlı demir imalatın üzerine inşaa edilmiş biriketten yapılmış sıvalı ,dış kapısı demir pencereleri ve iç kapısı pimapen imalatlı çatısı çinkodan yapılmış natamam 2 odalı evbulunmaktadır.Taşınmazın yolu vardır. Gürültü ve hava kirliliğinden uzaktır. İmar ihyası nın kısmen yapılmıştır.
Adresi : Beldibi Köyü Köyiçi MevkiiAlanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 19.926,59 m2
Arsa Payı : ---
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 821.081,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 19/03/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İlanın bir sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde,varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabül edilir Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz . Gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanıtebligat yerine geçer.
7-- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/3595 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR