ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da tarım arazisi icradan satılıktır (Çoklu satış)

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925795
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : UĞURLU MAH. / ALANYA
: 3142
Yayınlandığı Gazeteler

GERÇEK ALANYA 09.01.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/6581 Esas
Muhammen Bedeli
:
30,140 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
03.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2016/6581 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydı:Antalya ili, Alanya ilçesi, Uğurlu (Kıvrasıl) köyü, Kara Yusuf Mevkii, 145 ada 50 parselde kayıtlı, 3.142,34 m2 alanlı, tarla vasıflı taşınmaz olup, borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Tapu kaydı üzerinde haciz şerhi vardır.Bulunduğu yer:Antalya ili, Alanya ilçesi, Uğurlu(Kırvasıl) Köyü 145 Ada 50 Parsel, Kara Yusuf Mevkiinde bulunmakta olup, Alanya Şehir Merkezine yaklaşık 27,5 km mesafe, denize takribi 22 km mesafede bulunmaktadır.Halihazır durumu:Kıymet takdirine konu Antalya ili, Alanya ilçesi, Uğurlu (Kıvrasıl) köyü, Kara Yusuf Mevkii, 145 ada 50 parsel; Alanya şehir merkezine oldukça uzak olan, Uğurlu (Kıvrasıl) Köyünde, Kara Yusuf Mevkiinde, meskun alan dışında kalan, kuzeyinden stabilize toprak araç yoluna cepheli, güney-batısı ormana cepheli, toprak araç yolu bulunan, kuzeyden güneye eğimli,imar ihyası yapılmamış, bakımsız, zerinde az sayıda badem, asma, incir, zeytin ve orman ağaçları mevcut olup geriye kalan kısmı makilik ve çalılarla kaplı bir taşınmazdır. Bu parsel, elektrik, su, yol, ptt, vb hizmetlerden yararlana bilecek konumda olan, gürültü ve hava kirliliğinden uzak konumlu bir taşınmazdır.Değeri:Yukarıda açıklanan özellikleri, bulunduğu yer, konumu vb. değerine etki eden diğer hususlar nazara alındığında, Kıymet takdirine konu, Antalya ili, Alanya ilçesi, Uğurlu (Kıvrasıl) köyü, Kara Yusuf Mevkii, 145 ada 50 parselde kayıtlı, 3.142,34 m2 alanlı, TARLA vasıflı taşınmaz, üzerindeki muhtesatlarıyla (ağaçlar ile) birlikte toplam; 30.140,00-TL değer taşır.
Kıymeti : 30.140,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydı:Antalya ili, Alanya ilçesi, Uğurlu (Kıvrasıl) köyü, Kara Yusuf Mevkii, 145 ada 5 parselde kayıtlı, 775,80 m2 alanlı, TARLA vasıflı taşınmaz olup, borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Tapu kaydı üzerinde haciz şerhi vardır. Bulunduğu yer: Antalya ili, Alanya ilçesi, Uğurlu(Kırvasıl) Köyü 145 Ada 5 Parselin Uğurlu(Kırvasıl) Köyü, Kara Yusuf Mevkiinde bulunmakta olup, Alanya Şehir Merkezine yaklaşık 27,5 km mesafe, denize takribi 22 km mesafede bulunmaktadır.Halihazır durumu:Satışakonu Antalya ili, Alanya ilçesi, Uğurlu (Kıvrasıl) köyü, Kara Yusuf Mevkii, 145 ada 5 parsel; Alanya şehir merkezine oldukça uzak olan, Uğurlu (Kıvrasıl) Köyünde, Kara Yusuf Mevkiinde, meskun alan dışında kalan, kuzeyi Çakıl deresi olan, araç yolu bulunmayan,imar ihyası ve teraslaması yapılmış, üzerinde az sayıda yaban elması ağacı bulunan bir taşınmazdır. Bu parsel, elektrik, su, ptt, vb hizmetlerden yararlana bilecek konumda olan, gürültü ve hava kirliliğinden uzak konumlu bir taşınmazdır.Değeri: Yukarıda açıklanan özellikleri, bulunduğu yer, konumu vb. değerine etki eden diğer hususlar nazara alındığında, satışa konu, Antalya ili, Alanya ilçesi, Uğurlu (Kıvrasıl) köyü, Kara Yusuf Mevkii, 145 ada 5 parselde kayıtlı, 775,80 m2 alanlı, tarla vasıflı taşınmaz, üzerindeki muhtesatlarıyla (ağaçlar ile) birlikte toplam; 6.500,00-TL değer taşır.
Kıymeti : 6.500,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6581 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR