ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da narenciye bahçesi icradan satılıktır (Hisseli satış)

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00931594
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : OBA MAH. / ALANYA
: 7908
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 18.01.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/283 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
111,220 TL
Birinci Satış Günü
:
21.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2018/283 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Alanya İlçesi 1119 Parsel, OBA Mahallesi, DELİDERE Mevkiinde kain , Taşınmazın toplam değeri 3.559.041,00 TL. olup taşınmazda borçlu Muhammet Ali ÖNCÜ adına kayıtlı 1/32 hissenin değeri 111.220,00 TL.bedelle satılıktır. Taşınmaz Alanya şehir merkezine 6 km. uzaklıktadır. Oba mahallesinde Hatipoğlu caddesinin yaklaşık 170 metre doğusunda ,Hacılar sokak üzerinde meskun alanda kalmakta olup yakın çevresinde narenciye bahçeleri ve binalar mevcuttur. Bu parsel genel olarak imar ihyası yapılmış ,kuzeyden güneye doğru kısmen eğimli ,teraslı ,genel olarak üzeri verim çağında narenciye ağaçları ile kaplı kapama narenciye bahçesi şeklinde bir taşınmazdır. Parselin güneyinden su kanalı geçmekte olup parsel kuzeyinden Hacılar sokağa cepheli durumdadır. Taşınmaz elektrik,su ,yol,ptt ,belediye hizmetleri gibi hizmetlerden yararlanmakta olan gürültü ve hava kirliliğinden uzak konumlu bir parseldir.
Adresi : Oba Mahallesi Delidere Mevkii Hacılar SokakAlanya/ ANTALYA
Yüzölçümü : 7.908,98 m2
Arsa Payı : ---
İmar Durumu : 0,80 EMSAL İLE KONUT ALANI İÇİNDE KALMAKTA OLUP HENÜZ UYGULAMA GÖRMEMİŞ KADASTRAL PARSELDİR
Kıymeti : 111.220,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/03/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/283 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR