ALANYA İCRA DAİRESİ

Antalya/Alanya'da 467 m2 bahçe nitelikli taşınmaz icradan satılıktır (Hisseli satış)

ALANYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130208
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : OBA MAH. / ALANYA
: 467
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ALANYA 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/24116 ESAS
Muhammen Bedeli
:
163,620 TL
Birinci Satış Günü
:
13.04.2020 16:10
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 16:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ
2019/24116 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı:Alanya ilçesi,Oba mahallesi,Abdullah Beleni mevkii, 817 parselde kayıtlı 11.219,98 m² alanlı bahçe vasıflı taşınmazın 1/24 hissesi satılacaktır.Taşınmazın tapu kaydı üzerinde 01.01.2015 tarihinden Başlayan 3 yıl süreli -Oğuzhan İnş. San. ve Tic.Ltd.Şti.- lehine kira sözleşmesi vardır (Süresi Bitmiştir) şerhi bulunmaktadır. BULUNDUĞU YER:817 numaralı parselin; kuzeyi 803 numaralı parsel ve dere (Oba Çayı), doğusu park,batısı dere (Oba Çayı), güneyi 807,818 numaralı parsel ve park ile çevrilidir. Parsel pafta ve çaplı krokisine aynen uymaktadır. ADRESİ : Oba Mah. Abdullahbeleni mevk. Yüzbaşıoğlu Sok. Alanya İMAR DURUMU : Parsel; Halihazır 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre tarım alanı olarak ayrılan bölümde yer alıp tarımsal amaçlı tesisler ve çiftçinin barınacağı ev dışında yapı yapılamaz. Parselde yapılaşma yoktur. HALİHAZIR DURUMU : Parsel düz konumda olup çevre parseller ile birlikte kapama narenciye bahçesi halindedir. Üzerinde münferit avakado ağaçları mevcuttur. Parsel çevre güvenlik duvarı-tel-çit vs. yoktur. Parsel Oba çayı ile Yüzbaşıoğlu cad. arasında yer almakta ve doğu yanındaki Yüzbaşıoğlu cad. ile parsel arası imar planına göre park alanı olarak belirtilmiş isede halihazırda narenciye bahçesi halindedir.Parsel doğu kenarında DSİ kanalı mevcuttur. Parsel güneyinde Kredi Yurtlar Kurumuna ait Öğrenci yurdu bulunmaktadır. Parselin Kadastralyolu bulunmayıp doğu yanındaki Yüzbaşıoğlu Sokaktan Park üzerinden yaya olarak ulaşılmaktadır. Parselde hakim manzara bulunmamasına rağmen yakınına yapılan ALKÜ Araştırma hastanesi nedeniyle yörede fiyatlar yükselmiştir. Parselde alt yapı,elektrik,su, ptt ve belediye hizmetleri vs. mevcut olup hakim manzara,gürültü ve hava kirliliği yoktur. Parselin tahminen (kuş uçuşu) 580 Mt. Batısında Abdurrahman Alaaddinoğlu Lisesi, 20 mt. Güneyinde Kredi ve Yurtlar Kurumu Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu 360 mt. Güney-Batısında Metro AVM,600 Mt. Güney-Batısında Çevre Yolu, 190 mt. Güneyinde ALKÜ Hastanesi,1415 mt. Güney-Batısında D400 Antalya-Mersin Karayolu, 1330 mt. Güney-Batısında Deniz bulunup deniz seviyesinden ortalama 10-11 mt. Yüksek konumdadır. DEĞERİ :Taşınmaz muhdesatları ile birlikte Toplam 350 TL/m2 3.926 993.00 TL. değerinde olup Borçlunun adına kayıtlı 1/24 hisse 163 620.00(Yüzaltmışüçbin AltıyüzyirmiTürk Lirası) Değer taşır.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydı üzerinde 01.01.2015 tarihinden Başlayan 3 yıl süreli -Oğuzhan İnş. San. ve Tic.Ltd.Şti.- lehine kira sözleşmesi vardır (Süresi Bitmiştir)
1. Satış Günü : 13/04/2020 günü 16:10 - 16:15 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 16:10 - 16:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24116 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR