ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 3652 m2 sera icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00917866
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : TOSLAK MAH. / ALANYA
: 3652
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 21.12.2018
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/6140 ESAS
Muhammen Bedeli
:
572,230 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2015/6140 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 203 Ada, 1 Parsel, TOSLAK Mahalle/Köy, TOPHAN BÜKÜ Mevkii, Taşınmaz Alanya -Antalya karayolunun yaklaşık 1,5 km. kuzeyinde ve Alanya şehir merkezine ise takriben 9 km. mesafededir. İmar planı kapsamı dışında kalmaktadır. Toslak köyü yerleşim alanı içinde dir parselin yakın çevresinde müstakil tipte köy evleri ve sebze seraları mevcuttur. Parsel imar ihyası yapılmış teraslaması yapılmış kuzey-batı uç kısmında 3 katlı ,alt zemin katı depo ,üst iki katı meskenolarak kullanılan düz teras çatılı ahşap doğramalı eski imalatlı betonarme bir bina ,parselin güney ksımnıda orta kısmınıda kapsayacak şekilde komşu parsel ile birliktekonumlanmış durumda üzeri 3 damlı ,demir doğramalı cam sebze serası ve yine parsel üzerinde özellikle teras başlarında az sayıda muhtelif yaş ve cinslerde meyve ağaçları bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz meskun alanda kalan üzerinde tarımsal faaliyet yapılan ve ev bulunan imar ihyası yapılmış ,yol su elektrik ptt belediye hizmetlerigibi hizmetlerden yararlanmakta olup gürültüve hava kirliğinden uzak konumlu bir taşınmazdır.
Adresi : Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 3.652,88 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok. TARLA VASIFLI TAŞINMAZ OLUP UYGULAMA GÖRMEMİŞ KADASTRO PARSELİDİR
Kıymeti : 572.230,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : KAYDINDA HACİZ VE MALİYE HAZİNESİNİN İPOTEK VE 02.01.2018 TARİHLİ 2 YEV.NO.LU ŞERHİ VARDIR
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 19/03/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/6140 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR