ALANYA İCRA DAİRESİ

Antalya/Alanya'da 27056 m2 tarla icradan satılıktır

ALANYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01122829
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : GÜZELBAĞ MAH. / ALANYA
: 27056
Yayınlandığı Gazeteler

ALANYA POSTASI 28.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/65242 ESAS
Muhammen Bedeli
:
67,640 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ
2019/65242 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Antalya İli Alanya İlçesi Güzelbağ Fatih Mahallesi 148 ada 2 parselde kayıtlı tarla vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın resmi yol çephesi bulunmamakta olup halihazırda ulaşım orman içerisinden patika yollar ile kısmen sağlanabilmektedir. Taşınmazın doğu ve batısı orman arazileri ile çevrili güney ve kuzey cephelerinde komşu parseller yer almaktadır. ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın kamu hizmetlerinden istifadesi bulunmamaktadır. Taşınmazın Güzelbağ mahalle merkezine yaklaşık 2,5 km mesafede, Alanya İlçe Merkezine ise yaklaşık 45 km mesafede yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım bulunmaması nedeniyle arazi yapısı tam olarak tespit edilememiş olup, bölgedeki arazi yapıları göz önüne alındığında eğilimli bir arazi yapısına sahip olduğu düşünülmektedir. Taşınmaz geometrik olarak amorf yapıdadır. Taşınmazın resmi yol cephesi bulunmamaktadır. kuzey ve güneyinde komşu parseller doğu ve batısında ise orman arazileri bulunmaktadır. Uydu görüntülerinden yapılan incelemede taşınmazın boş vaziyette olduğu ve üzerinin makilik olduğu kanaatine varılmıştır. Taşınmazın sulama imkanı olmadığı yağışlara bağlı olarak sulama imkanı olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın sınırlarını belirten herhangi bir işaret veya kazık bulunmamaktadır. Taşınmaz meskün mahal dışında yer almakta olup parselin bulunduğu bölgede yapılaşmada bulunmamaktadır. Taşınmaz konumu itibari ile elektrik, su, yol ve belediye hizmetleri gibi hizmetlerden yararlanmayan bir bölgede yer almaktadır
Adresi : Şıhlar Yeri Mevkii Güzelbağ Fatih Köyü Alanya ANTALYA
Yüzölçümü : 27.056,33 m2
İmar Durumu : Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünde yapılan incelemede söz konusu taşınmazın imar planı kapsamında kalmadığı plansız alanlara yönetmeliği hükümlerine tabi olduğu şifahen öğrenilmiştir.
Kıymeti : 67.640,83 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/65242 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR