ALANYA İCRA DAİRESİ

Antalya/Alanya'da 1788 m2 bahçe icradan satılıktır

ALANYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093782
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : KAYABAŞI MAH. / ALANYA
: 1788
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ALANYA 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/30074 ESAS
Muhammen Bedeli
:
44,750 TL
Birinci Satış Günü
:
03.02.2020 12:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ
2019/30074 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tapu Kaydı: Alanya ilçesi,Kayabaşı Mahallesi,Alakise Mevkii,194 ada (2) numaralı parselde kayıtlı 1788,67 m² alanlı Bahçe vasıflı taşınmaz. Bulunduğu Yer:194 ada (2) Numaralı parselin; KuzeyiYol, Doğusu 3 numaralı parsel, Batısı 1 numaralı Parsel ve Yol,Güneyi 299 ada 1(Orman) numaralı Parsel ile çevrilidir. Parsel Pafta ve çaplı krokisine aynen uymaktadır. Adresi: Kayabaşı Mah.,Alakise Mevkii,Hacıkerimler yolu Doğusu- Alanya. İmar Durumu: Parselin bulunduğu yörede halihazırda 1/1000 ölçekli İmar Uygulama Planı yoktur. Parselde yapılaşma yoktur.Hali Hazırdurumu: Parsel Kuzey-Doğudan Güney-Batıya doğru alçalan tahminen %15-20 Meyilli olup Teraslı ve üzerinde kayda değer ağaç vs. bulunmayıp Münferit Meşe-Çam vs. bulunup Tapu kaydında Bahçe vasıflı ise de yerinde Genel olarak Makilik-fundalık halindedir. Parsel batı kenarındaki ham yoldan ort. 1,50 Mt. Yüksek kottan başlayarak Kuzey-Batıya doğru yükselmektedir. Yol kenarında ve parsel içinde bir kısım kuru taş duvar bulunmaktadır. Parselde Güney-Batı yönde doğa manzarası bulunmakta ise deUzaktan deniz manzarası vs. yoktur.Parselde Elektrik, su,alt yapı,Ptt ve Belediye hizmetleri vs. Mevcut olup Hakim manzara,Gürültü ve hava kirliliği yoktur. Parsel Güney-Batı yönde doğa manzaralıdır. Parselin tahminen (Kuş Uçuşu) 340 Mt. Kuzey-Batısında Kayabaşı Alakise Camii, 275 Mt. Kuzey-Batısında Hacıkerimler-Türktaş yolu, 420 Mt. Kuzeyinde Alakise Mezarlığı, 1290 Mt. Kuzey-Batısında Alanya-Türktaş yolu 9640 Mt. Güney-Batısında Deniz (Konaklı) bulunup Parsel deniz seviyesinden ort. 650 Mt. yüksek konumdadır. Değeri:Yukarıda açıklanan hususlar,bulunduğu yer,konumu vb. Değerine etki eden hususlar nazara alındığında ; Söz konusu Alanya ilçesi,KAYABAŞI Mahallesi,Alakise Mevkii,194 ada (2) numaralı Parselde kayıtlı 1788,67 M² alanlı Bahçe vasıflı taşınmaz muhdesatları ile birlikte Toplam (25 TL/M2)¨ 44 750.00(Kırkdörtbin YediyüzelliTürk Lirası) Değer taşır. KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 03/02/2020 günü 12:00 - 12:30 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 12:00 - 12:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/30074 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR