HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya Üçgedik'te tarla hissesi icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052444
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ÜÇGEDİK MAH. / HARAPARASI
: 1214
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZYURT 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/396 ESAS
Muhammen Bedeli
:
306,657 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2017/396 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : HATAY İli, ANTAKYA İlçesi, ÜÇGEDİK Mah. ARZEL DİBE Mevkii, 242 ada 5 Parselde kayıtlı, 3.935,00 m² yüzölçümlü, ''SULU TARLA'' nitelikli taşınmazın borçluya ait 77717/251840 hissesi(1.214,33 m²) satışa çıkmaktadır.
Gayrimenkulün Fiziksel Özellikleri:
Geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Söz konusu parsel topografik olarak düz bir yapıya sahip olup yol kotunda yer almaktadır. Keşif anında taşınmazın buğday ekili olduğu ve üzerinde herhangi bir yapı ya da tesis bulunmadığı görülmüştür. İmar düzenlemesi yapılmamış kadastro parselidir.
İmar Durumu:Antakya Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 23.03.2018 tarih ve 1973 sayılı yazısı ekinde yer alan imar plan örneğinde, Hatay İli, Antakya İlçesi, Üçgedik Mahallesinde kain, 242 ada, 5 Parsel (eski 651 parsel) sayılı taşınmazın1/1000 ölçekli imar planı içerisinde, kısmen park alanına, kısmen imar yoluna, kısmen yapı yasağı uygulanacak alana, kısmen de ayrık yapı nizamında, üç katlı, ticaret+mesken bölgesine rastladığı görülmektedir.
Adres Bilgileri:Hatay İli, Antakya İlçesi, Üçgedik Mahallesi Anayazı Köyü Akevler Sokak
Kıymeti : 306.657,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi olup borçlunun mevcut hissesinin /64 ve 3/64 hissesi üzerinde üçüncü kişilere ait intifa hakkı vardır.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/396 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR