HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya Büyükdalyan'da tarla hissesi icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049069
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : BÜYÜKDALYAN MAH. / HARAPARASI
: 4686
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/97 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
334,901 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2015/97 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Büyükdalyan Mah. Rihani Viyesil Mevki 120 Ada 44 Parselde Kayıtlı 4.686,58 m2 Yüzölçümlü 'TARLA' Nitelikli Taşınmazın 1/7 Borçlu Hissesi Satışa Konu Edilmektedir.
Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Geometrik olarak dörtgen şeklindeki kadastaral parseldir. Taşınmaz topoğrafik olarak düz bir yapıya sahip olup üzerinde herhangi bir yapı söz konusu değildir. Parsel Eski İskenderun Yoluna yaklaşık 42 m cephesi bulunmaktadır. Taşınmazın civarında sanayi yapıları, depolar ile mesken amaçlı yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde 25-30 yaş arası 1 adet dut ağacı, 25-30 yaş arası 6 adet selvi ağacı bulunmaktadır. Bölge sosyo ekonomik açıdan alt düzeyi grubuna hitap eden yerleşim bölgesi ve sanayi açısından olarak gelişmiştir. Planlı yapılaşmaya sahip olmayan bölgenin (yol, su, elektrik, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır.
Adresi : Büyükdalyan Mah. Eski İskenderun Karayolu 120 ada 44 parsel Antakya - HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 18.05.2018 tarih ve 3629 sayılı yazısı ve eklerine göre; Antakya İlçesinin Büyükdalyan Mahallesinde bulunan 120 ada 44 numaralı parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kısmen imar yoluna, kısmen park alanı, kısmen otopark alanına ve kısmen de Kentsel Servis Alanına rastladığı bildirilmektedir.
Kıymeti : 334.901,43 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/97 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR