ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 24.396 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155019
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : İLYAKUT MAH. / YENİKENT
: 24396
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 26.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8219 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
4,391,794 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/8219 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 112 Ada, 4 Parsel, YENİKENT/İLYAKUT Mahalle/Köy, Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Ankara ili Sincan ilçesinde Yenikent -ilyakut mahallesi Çoraklık mevkiinde, Ankara - Ayaş yoluna sınır, İlyakut kavşağının yaklaşık 75 m Güneydoğusunda (Ankara yönünde sağda) olduğu tespit edilmiştir.
Taşınmazın özellikleri : İmar uygulaması henüz yapılmamış olup, çevresinde imarlı yapılaşma yoktur. Tarlaya ulaşım Ayaş - Ankara yolundan sağlanmaktadır. Tarla Güneyden Kuzeye ( Ayaş - Ankara yoluna ) doğra hafif meyillidir. üzerinde mevcut tesisler taşınmazın yaklaşık yarısını kapsamaktadır. Taşınmazın içerisindeki tesisler ekli krokide harflendirilmiş olup, yapısal özellikleri ve halihazır durumları izah edilmiştir.
A: Krokide A harfi ile gösterilen bina tek katlı basit yığma bir yapıdır. Oldukça bakımsız durumda olan bina halen mekruk durumda ve kullanılmamaktadır. Binanın inşaat alanı 197 m² olarak ölçülmüştür.
B: Krokide B harfi ile gösterilen yapı 3 yanı açık sundurma şeklinde çelik konstrüksiyon yapılmıştır. Üstü paslanmaz sac kaplıdır. İyi durumda olan yapının inşaat alanı 75 m² olarak ölçülmüştür.
C: Krokide C harfi ile gösterilen yapı büyükbaş hayvan ahırı olarak yapılmış birkaç binanın birleşiminden oluşmaktadır. Zemini beton, çatısı çelik konstrüksiyon üzeri sac kaplıdır. Halen kullanılmayan binanın sıvaları yer yer dökülmüş, çatı kaplamaları kısmen düşmüş olup esaslı bakım gerektirmektedir. Yapının toplam inşaat alanı 2.530,00 m² olarak ölçülmüştür.
D: Krokide D harfi ile gösterilen yapı büyükbaş hayvan ahırı olarak yapılmıştı. Zemini beton, çatısı çelik konstrüksiyon üzeri sac kaplıdır. Halen basit kümes olarak kullanılan binanın sıvaları yer yer dökülmüş, katı kaplamaları kısmen düşmüş olup, esaslı bakım gerektirmektedir. 13m² si taşınmazın dışında kalmaktadır. Yapının taşınmaz içerisinde kalan kısmının inşaat 560-13 = 547 m² olarak ölçülmüştür.
E: Krokide E harfi ile gösterilen yapı tek katlı yığma bir yapıdır. Çatı kaplaması yoktur. Sıvaları dökülmüş, halen metruk durumda olan yapının esaslı bakım onarım ihtiyacı vardır. Yapının inşaat alanı 60 m² olarak ölçülmüştür.
F: Krokide F harfi ile gösterilen yapı tek katlı yığma bir yapıdır. Halen basit kümes olarak kullanılan yapının inşaat alanı 15m² olarak ölçülmüştür.
G: Krokide G harfi ile gösterilen yapı iki katlı yığma tarzda inşa edilmiştir. Duvarları sıvalı çatısı ahşap üzeri kiremit kaplıdır. Halen bekçi evi olarak kullanılan 2 katlı yapının inşaak alanı 158m² +138 m² =296 m² olarak ölçülmüştür.
H: Krokide H harfi ile gösterilen bina, tek katlı basit yığma bir yapıdır. Bakımsız durumda olan bina halen depo olarak kullanılmaktadır. Binanın inşaat alanı 225 m² olarak ölçülmüştür.
J: Krokide J harfi ile gösterilen yapı depo olarak yapılmış 3 yapının birleşmesinden oluşmaktadır. Zemini beton, çatısı çelik konstrüksiyon üzeri sac kaplıdır. Halen depo olarak kullanılan binanın toplam inşaat alanı 628 m² olarak ölçülmüştür.
K ve L : Krokide K ve L harfleri ile gösterilen kısımlar küspe havuzu olarak imal edilmiştir. Zemini beton kaplı, ortalama yüksekligi h= 2m olan havuzların toplam inşaat alanı 319+254 =574 m² dir.
Ayrıca tesisler arasında beton zemin mevcut olup alanı 850 m² dir.
Arsa değeri 120 TL / m² * 24.396,94 m² = 2.927.633,00 TL,Yapıların toplam değeri = 1.464.161,00 TL olmak üzere toplam 4.391.794,00 TL dir.
Yüzölçümü : 24.396,94 m²
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 4.391.794,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 11:30 - 11:33 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 11:30 - 11:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 112 Ada, 6 Parsel, YENİKENT/İLYAKUT Mahalle/Köy, Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmıştır. Tarla Yenikent - İlyakut Mahallesi 112 ada 6 parseli teşkil etmekte olup, Çoraklık Mevkiinde, Ankara - Ayaş yoluna sınır, İlyakut Kavşağının yaklaşık 250 m Güneydoğusunda (Ankara yönünde sağda)dır. İmar uygulaması henüz yapılmamış olup, çevresinde imarlı yapılaşma yoktur. Tarlaya ulaşım Ankara - Ayaş yolundan sağlanmaktadır. Tarla Güneyden Kuzeye ( Ankara - Ayaş yoluna ) doğru hafif meyilli ve yoldan yüksek kottadır. Yakın çevresinde besi ahırları ve tarımsal tesislerle birlikte tarım arazileri mevcuttur. Hali arazi vasfında olup üzerinde herhangi bir yapı yada muhdesat yoktur.
Yüzölçümü : 2.702,99 m2
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 324.357,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 11:40 - 11:43 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 11:40 - 11:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8219 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR