ANKARA BATI 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Ankara/Sincan'da 156.640 m² tarla mahkemeden satılıktır

ANKARA BATI 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112013
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : POLATLAR MAH. / SİNCAN
: 156640
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
14,100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA Satış şartları :

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 SATIŞ

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 120 Ada, 28 Parsel, POLATLAR Mahalle/Köy, GÖDEKIRI Mevkii, taşınmaz tarla vasıflı olup imarsız alanda kalmaktadır. 156.640,83 m² yüzölçümündedir. taşınmazın konumu itibariyle Polatlar köy merkezine 2.800 m kuzeyinde, Sincan-Malıköy asfaltına 65 m batısında, Sincan ilçe merkezine 7,00 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın topoğraf yapısı hafif eğimli bir yapıda olup, üzerinde ev ağaç gibi muhtesat bulunmamaktadır. Polatlar mahallesinin kuzey-batısında tatlar mahallesinin doğusunda kalmaktadır. parselin bulunduğu kısım yol kotunun üstünde ve hafif eğimli denebilecek bir arazi bulunmaktadır. yolun yaklaşık 200 m içerisinde kalmakta olup yol cephesi bulunmadığından ulaşım diğer parseller üzerinden sağlanmaktadır. Çimşit imar sınırına yaklaşık 3,200 m mesafede bulunmaktadır. taşınmazın etrafında hobi bahçeleri bulunmaktadır.
Adresi :
Yüzölçümü : 156.640,83 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 14.100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : ORTAKLIĞIN GİDERİLMESİ
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 14:00 - 14:03 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:00 - 14:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR