POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 91720 m² sürülü tarla icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111755
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : HACIOSMANOĞLU MAH. / POLATLI
: 91720
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/927 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
366,881 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2018/927 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 134 Ada, 30 Parsel, HACIOSMANOĞLU Mahalle/Köy, Sapyolu mevkii Mevkii, Ankara ili, Polatlı ilçesi, Hacıosmanoğlu mah. 134 Ada 30Parsel de kain TARLA nitelikli taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Değerleme konusu taşınmazın ada-parsel bazında yerinin doğruluğu kadastro ve imar paftası incelenmek suretiyle tespit edilmiştir. Değerleme konusu taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz yerinde işaretli değildir. Taşınmazın etrafı duvar, tel örgü ile çevrili değildir. Taşınmaz kıraç toprak niteliğindedir. Değerleme konusu taşınmaz tapu kaydında tarla olarak gözükmektedir. Tarla sürülüdür. Taşınmazın yola cephesi yoktur. Taşınmaz köyün güneyin batısında yer almaktadır. Taşınmaz fiilen; 91.720,40 m² alanlı amorf şekilde ve az eğimli topografik yapıdadır.Değerleme konu taşınmazın bulunduğu bölgede, taşınmazla benzer nitelikte tarla vasıflı taşınmazlar mevcuttur. Taşınmaza ulaşım traktörlerle sağlanmaktadır. Taşınmaz Yukarı Hacıosmanoğlu mahallesinin 2500 m. güney batısında bulunmaktadır. Hacıosmanoğlu Mahallesi 134 Ada 30 parsel Taşınmaza Ait İmar Durum Bilgileri:Polatlı Belediyesi imar Müdürlüğünden şifahen edinilen bilgiye göre; Değerleme konusu taşınmazın yer aldığı 134 Ada 30parselin tarla vasıflı tarım arazisi olduğu öğrenilmiştir. Polatlı Belediyesinden alınan bilgiye göre taşınmaz herhangi bir dönüşüm projesi veya bulunduğu bölge itibariyle riskli alan sınıflandırması içerisinde yer almamaktadır.Taşınmaz YASİN GENECİ adına TAM hisse ile kayıtlıdır.TARLA
Adresi : Hacıosmanoğlu Mah. Polatlı/Ankara Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 91.720,49 m2
İmar Durumu : Polatlı Belediyesi imar Müdürlüğünden şifahen edinilen bilgiye göre; Değerleme konusu taşınmazın yer aldığı 134 Ada 30parselin tarla vasıflı tarım arazisi olduğu öğrenilmiştir. Polatlı Belediyesinden alınan bilgiye göre taşınmaz herhangi bir dönüşüm projesi veya bulunduğu bölge itibariyle riskli alan sınıflandırması içerisinde yer almamaktadır.
Kıymeti : 366.881,96 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer :Diğer (Konusu: 3402 sayılı kanunun ek-1 inci maddesi uygulamasına tabidir.)Tarih:03/03/2017 Sayı 503011 (Başlama Tarih :31/10/2017, Bitiş Tarih :31/10/2017 - Süre:)
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. kat
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/927 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR