POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 42.545 m² tarla icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065725
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : TATLIKUYU MAH. / POLATLI
: 42545
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3887 ESAS
Muhammen Bedeli
:
425,454 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
29.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2018/3887 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 103 Ada, 5 Parsel, TATLIKUYU Mahalle/Köy, Ankara ili, Polatlı ilçesi, Tatlıkuyu mah. 103 ada, 5 parsel sayılı taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir.Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu bölge; Tarım Arazisidir. (Kültür Arazisi) Kıymet Taktirine konu taşınmaz Uydu Görüntüsünden ve fotoğraf görüntüsünden de görüleceği üzere hızlı tren hattının batısında kalmaktadır. Tatlıkuyu Mahallesi Yerleşim Alanı, kıymet takdirine konu taşınmazın yaklaşık 5km kuzeyinde yer almaktadır.Taşınmazın Polatlı İlçe Merkezine uzaklığı yaklaşık 25 km dir.Kıymet takdiri konusu taşınmaz, toplulaştırma parseli olup, sulu tarım arazisidir.Taşınmazın kadastro paftasında ve mevcut fiili zeminde toplulaştırma planına dayalı yola cephesi bulunmaktadır.Taşınmaz yaklaşık %1-2 oranında eğimlidir.Taşınmaz üzerinde, yapı ve ağaç vb müştemilat bulunmamaktadır.Taşınmaz, yamuk bir geometriye sahiptir. Killi tınlı toprak yapısındadır.Taşınmazın havalandırma kapasitesi yüksek olup verimli sulu tarım arazidir.Taşınmaz üzerine buğday, arpa, nohut, mercimek, ay çekirdeği, soğan, şeker pancarı vb. tarım mahsulleri ekilebilmektedir.İmar Durumu: Polatlı Belediyesi, Plan ve Proje Müdürlüğünden yapılan araştırma neticesinde; kıymet takdirine konu olan Tatlıkuyu mahallesine ait 103 ada 5 parseli kapsayan alanda Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planı bulunmamaktadır. Ankara İli, Polatlı İlçesi,Tatlıkuyu Mahallesi 103 ada 5 parsel nolu, 42.545,49m² yüzölçümlü ve tarla nitelikli kayıtlı taşınmaz borçlu FAİK GÜLER adına TAM hisse ile kayıtlıdır. TARLA
Adresi : Tatlıkuyu Mah. Polatlı / Ankara Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 42.545,49 m2
İmar Durumu : Polatlı Belediyesi, Plan ve Proje Müdürlüğünden yapılan araştırma neticesinde; kıymet takdirine konu olan Tatlıkuyu mahallesine ait 103 ada 5 parseli kapsayan alanda Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 425.454,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Diğer (Konusu :-3083 sayılı yasa gereği tarım arazisi nitelikli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü taşınmazlarda "Bölge için tesbit edilen dağıtım normundan (sulu arazide : 43 da., Kuru arazide :216 da.) daha küçük parçalara hükmen ve rızaen bölünemez."( İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün 15/05/2013 tarih ve 14215 sayılı yazısı.-Tarih:17/05/2013 Sayı:-1103) Şerh Diğer (Konusu:Bu parsel 5403 sayılı kanunun 14. Maddesi gereğince Bakanlar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kurulu kararı ile ilan edilen Büyük Ova koruma alanında kalmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığının izni olmadan bitkisel üretim amacının dışında kullanılamaz. ) (Başlama tarih:18/07/2019,Bitiş Tarih :18/07/2019-Süre:)
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 29/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. kat
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3887 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR