POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 12.800 m² tarla icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048877
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : POYRAZ MAH. / POLATLI
: 12800
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/163 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
76,805 TL
Birinci Satış Günü
:
07.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/163 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 227 Ada, 13 Parsel, POYRAZ Mahalle/Köy, HANYERİ Mevkii, Ankara ili, Polatlı ilçesi, Poyraz mah. Hanyeri mevkii, 227 ada, 13 parselde kayıtlı 12.800,97 m² yüzölçümlü TARLA nitelikli taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Geometrik olarak dikdörtgen şekillidir. Kadastral yola cephesi yoktur. Ara parseldir. Bu parsel ile ilgili herhangi bir altyapı çalışması yoktur. Mevcut durumu komşu olduğu diğer parsellerle birlikte tarla olarak kullanılmaktadır ve ekili durumdadır. Kıraç tarım arazisidir. Kuru tarıma elverişli 2 yılda bir ürün alınabilmektedir. Killi, tınlı, az taşlı toprak yapısına sahiptir.Su ve rüzgar erozyonundan etkilenme olasılığı düşüktür. Üzerinde herhangi bir yapı ve ağaç bulunmamaktadır. taşınmaz Ankara İli, Polatlı İlçesi, Poyraz Mahallesi, Hanyeri Mevkii, 227 Ada, 13 Parselde bulunan 12.800,97 m² büyüklüğünde ana taşınmaz niteliği tarla olan gayrimenkulde borçlu Seçkin DİRİCAN ın hissesi tamdır. 05.07.2018 yılında 12079 yevmiye numarası ile yenilemenin tescili yolu ile edinmiştir. Hissesi üzerinde 1 adet beyan, 1 adet ihtiyati haciz şerhi, 1 adet icrai haciz şerhi bulunmaktadır. Dosyasında, değerleme konusu taşınmazların imar durumuna ilişkin olarak ilgili belediyesinden alınan herhangi bir bilgi ve belge bulunmamakla birlikte, şifahen elde edilen bilgilere göre değerleme konusu taşınmazların Polatlı Belediyesi sınırları içinde olduğu, Poyraz Mahallesi 227 ada 13 parselin tarımsal alanda kaldığı, değerleme konusu taşınmazın Plansız Alanlar Yönetmeliğine tabi olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Tarla vasfında olan taşınmazın çevresinde tarım amaçlı kullanılan taşınmazlar mevcuttur. Değerleme konusu taşınmaz kadastro yoluna cephesi yoktur.TARLA
Adresi : Poyraz Mah. Hanyeri Mevkii, 227 Ada, 13 Parsel Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 12.800,97 m²
İmar Durumu : Taşınmazın imar durumuna ilişkin olarak ilgili belediyesinden alınan herhangi bir bilgi ve belge bulunmamakla birlikte, şifahen elde edilen bilgilere göre değerleme konusu taşınmazların Polatlı Belediyesi sınırları içinde olduğu, Poyraz Mahallesi 227 ada 13 parselin tarımsal alanda kaldığı, değerleme konusu taşınmazın Plansız Alanlar Yönetmeliğine tabi olduğu bilgisine ulaşılmıştır.
Kıymeti : 76.805,82 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. Kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/163 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR