KIZILCAHAMAM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Ankara/Kızılcahamam'da 42 m2 samanlık mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

KIZILCAHAMAM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013293
Şehir : Ankara / Kızılcahamam
: 42
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARİ HAYAT 19.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2019/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
5,491 TL
Birinci Satış Günü
:
25.07.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 10:15
Satış Yeri
:
Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILCAHAMAM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/14 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Kızılcahamam İlçe, 229 Ada, 1 Parsel, Sazak Mahallesi, Köy İçi Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında samanlık vasfında olup, duvarları taş örtülü basit inşaat tarzında yapılmış olup, tek hacimden ibaret, çatısı ahşap üzeri kiremit kaplamadır. Köy yerleşim alanı içerisinde kalmakta, meyilsiz ve düz konumdadır. Zemini toprak cepheleri ahşap kaplamadır. Samanlık alanı 45.30 m2'dir.
Yüzölçümü : 42,79 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 5.491,70 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/07/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Kızılcahamam İlçe, 202 Ada, 1 Parsel, Sazak Mahallesi, Köy İçi Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında Ahşap Ev vasfında olup, 2 Oda, antre, mutfak, banyo ve WC'den ibarettir.Bina taş temel üzerine ahşap ve yığma tarzda yapılmıştır. Çatısı ahşap üzeri kiremit ile örtülüdür. Dış cehpeleri ahşap kaplamadır. Odaların zemini ahşap kaplama, duvarları kaba sıva üzeri plastik badanalıdır. Dış kapısı ahşap doğrama, iç kapılara aşhap kapı, pencere doğramaları ahşap düz camlıdır. İnşaat alanı 88.50 m2'dir. Elektrik ve suyu mevcuttur. Taşınmaz üzerinde muhtelifdeğişik yaşlarda 21 adet çeşitli mevye ağacı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 301,78 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 62.127,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/07/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR