KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Kızılcahamam'da 4.160 m² bağ icradan satılıktır

KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039560
Şehir : Ankara / Kızılcahamam
Semt-Mahalle : ÜÇBAŞ MAH. / KIZILCAHAMAM
: 4160
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/241 TLMT
Muhammen Bedeli
:
124,800 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Belediye Toplantı ve Nİkah Salonu Yenice Mah. Hal Cad.No:48 Kızılcahamam/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILCAHAMAM
İCRA DAİRESİ
2018/241 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Kızılcahamam İlçe, 406 Parsel, Üçbaş Mahallesi, Dolay Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında bağ vasfında olup, üzerinde ekili ve dikili ürün bulunmamaktadır. Arazi üzerinde ekonomik değeri olmayan meşe ağaçları mevcuttur. Tınlı, kumlu ve taşlı orta derecede geçirgen toprak yapısına sahip, %70 meyilli arazidir.Taşınmaz yerleşim yerine yakın ve taşınmazın ulaşım imkanı oldukça zordur.
Yüzölçümü : 4.160 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok, İnşaat tarzı Kadastro parseli olup, 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli imar planı bulunmamaktadır. Plansız alanlar tip imar yönetmeliğine göre işlem yapılmaktadır.
Kıymeti : 124.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Belediye Toplantı ve Nİkah Salonu Yenice Mah. Hal Cad.No:48 Kızılcahamam/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/241 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR