GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 23.259 m2 tarım arazisi icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963340
Şehir : Ankara / Gölbaşı
: 23372
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1088 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
135,372 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2017/1088 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 123602 Ada, 126 Parsel, AKVİRANÇARSAK Mahalle/Köy, Ağzı Büyük Mevkii, Taşınmaz tarla vasfındadır. Kuş uçuşu Konya Devlet Karayolunun yaklaşık 2,8 km doğusunda, Akvirançarsak mahallesinin yaklaşık 2,8 km güney doğusunda ve Gölbaşı merkezine yaklaşık 56 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz orta derin toprak profiline sahip, su tutma kapasitesi yüksek, geçirgenliği az, tuzluluk aklalilikve drenaj problemi olmayan, toprak tektürü ve strüktürü açısından kahve renkli killi-tınlı yapıda, % 2-4 normal eğime sahip, makinalı tarıma elverişli, 3. sınıf kuru tarım arazisi niteliğindedir. İç Anadolu iklim kuşağında olup, keşif sırasında taşınmazda buğday ekili olduğu, çevresinde tarımsal faaliyet yapılmış tarım alanları olduğu, çevre parsellerle uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir tarımsal amaçlı tesis, müştemilat ve ağaca rastlanılmamıştır. Taşınmazdan nadasa yer verilmeden heryıl ürün almanın mümkün olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz kamu hizmetlerinden faydalanmamaktadır.
Adresi : Ankara ili Gölbaşı ilçesi Akvirançarsak mah. Ağzıbüyük mevkii
Yüzölçümü : 23.259,84 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :Gölbaşı ilçesi Akvirançarsak mah. Sınırları içerisinde bulunan 123602 ada 126 parsele ait 1/25000 ,1/5000, 1/1000 ölçeklerde imar planlarının bulunmadığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 135.372,27 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 sayılı yasanın 22/Amaddesi gereğince yenilemenin tescili beyanı vardır.
1. Satış Günü : 07/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1088 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR