GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 19.225 m² tarla icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063997
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : MAHMATLIBAHÇE MAH. / GÖLBAŞI
: 19225
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1103 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
480,630 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/1103 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 124113 Ada, 7 Parsel, MAHMATLIBAHÇE Mahalle/Köy, Tarla nitelikli taşınmaz Mahmatlıbahçe yerleşim yerinin yaklaşık 150 m batı kenarında yer almaktadır. Mahmatlıbahçe Mah. yerleşim yeri Gölbaşı Hükümet Konağına kuş uçuşu 30 km mesafededir. Mahmatlı Soğulcak yol kavşağına kuş uçumu 2,5 km mesafededir. Taşınmaza ulaşım toprak arazi yolu üzerinden özel araçlar ile sağlanmaktadır. Topoğrafyası iitibariyle ekilebilen alan kuzey batıdan güney doğuya hafif, ekilemeyen alan batıdan doğuya doğru eğimlidir. Taşınmazın bir kısmı çok eğimli olup kuru dere yatağıdır. Taşınmazın geometrik şekil itibariyle düzgün bir formu bulunmamaktadır. Taşınmaz kısmen tarım yapmaya elverişli konumdadır. Taşınmazın etrafı beton direkli tel çit ile çevrilmiştir. Parselin güney kenarından yola cephesi bulunmaktadır.
Adresi : Mahmatlıbahçe Mah. 124113 ada 7 parsel Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 19.225,20 m²
İmar Durumu : Gölbaşı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürülüğünce verilen cevapta taşınmazın arazi toplulaştırma çalışmalarına dahil edildiği, bilgi ve belgelerin Tarım Reformu Genel Müdürlüğünden sorulması gerektiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 480.630,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1-3083 sayılı Yasanın 6. Maddesine göre kısıtlıdır.2-Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün 09/10/2017 tarihli Bölge için belirlenen normdan daha küçük parçalara ayrılamaz, rızaen ve hükmen taksim edilemez. Şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No: 40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1103 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR