ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 13.454 m² arsa icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036662
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ŞEHİTALİ MAH. / YURTÇU
: 13454
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11605 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,614,480 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 11:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/11605 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 161 Ada, 1 Parsel, ŞEHİTALİ Mahalle/Köy, Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Şehitali (Turkuaz) Mah. 161 Ada 1 Parsel Etimesgut ANKARA şeklindedir. Taşınmaz Toki Turkuaz Bloklarının yaklaşık 700 m. kadar güneyinde, Şehitali yerleşiminin yaklaşık 4,00 km. kadar kuzeyinde kalmaktadır. Ayrıca Ankara-Eskişehir Devlet Karayolu taşınmazın yaklaşık 1,80 km. kadar kuzeybatısından geçmektedir. Çevre yolu (Otoban) ise taşınmazın yaklaşık 5,40 km. kadar doğusundan geçmektedir.Eskişehir yolundan Şehitali mahallesine giden asfalt yolda taşınmazın yaklaşık 800 m. kadar doğusundan geçmektedir.Ankara Batı Adliyesi ise taşınmazın yaklaşık kuş uçuşu 18,00 km. kadar kuzeyinde kalmaktadır.Taşınmazın planında dört bir tarafından imar yolları geçmektedir. Ancak bu yolar mevcutta açık değildir. Taşınmaz etrafındaki diğer parsellerle birleştirilmiş halde tarla olarak kullanılmaktadır.Mevcutta sürülü haldedir. Taşınmazın bulunduğu ada tek parsel halinde olup üzerinde yapı vb. bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu alanın alt yapı çalışmaları tamamlanmamıştır. Her türlü belediye hizmetlerinden kısmen yararlanabilecek konumdadır.Planında bulunan yollardan güneyindeki 15 m. genişlikli yol çok önceden açılmış olup, mevcutta tekrar kapanmış haldedir.Doğusundan geçen 12 m. genişlikli yol hiç açılmamıştır. Kuzeyinden ve batısından geçen 7 şer metre genişlikli yolda mevcutta hiç açılmamışlardır. Etimesgut belediye başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16.01.2019 tarih ve 212-649 sayılı yazıları ve eklerinden taşınmazın onalı 1/1000 ölçekli imar planı kapsamında kaldığı, konut alanı olarak ayrıldığı, yollardan 5 er m. çekmeli, inşaat emsalinin E:0,33 ve maksimum konut adetinin 24 olduğu yapılaşma koşullarına haiz olduğu anlaşılmaktadır. Taşınmaz, düzgün bir geometriye sahip değildir. Dikdörtgeni andırmaktadır, kuzeye doğru sivrilmektedir.Batıya doğru hafif azalan bir meyile sahiptir. Az taşlıdır.
Yüzölçümü : 13.454,00 m²
İmar Durumu :dosyada mevcuttur
Kıymeti : 1.614.480,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 11:50 - 11:53 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 11:50 - 11:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11605 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR