ELMADAĞ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Ankara/Elmadağ'da 439 m² çayır mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

ELMADAĞ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129461
Şehir : Ankara / Elmadağ
Semt-Mahalle : TATLICA MAH. / ELMADAĞ
: 439
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
ELMADAĞ SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2019/4 Satış
Muhammen Bedeli
:
1,757 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Elmadağ Halk Eğitim Merkezi - Elmadağ/Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMADAĞ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Elmadağ İlçe, 2278 Ada, 47 Parsel, Tatlıca Mah., Taşlı Arkaç Mevkii, Taşınmaz vasfı "Çayır" olup, taşınmazın yola cephesi yoktur, taşınmaz üzerinde kendiliğinden yetişmiş ekonomik değeri olmayan meşe cinsi ağaçlar mevcuttur. Toprak verimliliği tarım yapmaya uygun, %2-8 eğimli yapıya sahip, az derecede erozyon problemi bulunan, taşlı, su tutma ve derinliği orta, yörede yetişen bitkilerin yetişmesine uygun nitelikte, kumlu-tınlı 3. sınıf sulanabilir tarım arazisidir. Taşınmazın etrafında tarla vasfında taşınmazlar mevcut olup, tüm belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı sınırları dışında olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 439,34 m²
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur
Kıymeti : 1.757,36 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Elmadağ Halk Eğitim Merkezi - Elmadağ/Ankara
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Elmadağ İlçe, 2259 Ada, 23 Parsel, Tatlıca Mah., Kargalı Mevkii, Taşınmaz vasfı "Bağ" olup, taşınmazın yola cephesi vardır, taşınmaz üzerinde muhtelif yaşlarda asma, armut, kayısı ve sedir ağaçları bulunmaktadır. %0-1 eğimli yapıya sahip, tuzluluk, alkalilik ve erozyon problemi olmayan, su tutma kapasitesi ve toprak derinliği iyi, yörede yetişen tüm bitkilerin yetişmesine uygun, kumlu-tınlı toprak yapısına sahip 1. sınıf tarım arazisidir. Etrafında tarla vasfında taşınmazlar mevcuttur. Tüm belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanabilir durumdadır. 1/1000 imar planı sınırları dışında kaldığı tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 437,01 m²
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur
Kıymeti : 31.259,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Elmadağ Halk Eğitim Merkezi - Elmadağ/Ankara
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Elmadağ İlçe, 706 Ada, 19 Parsel, Yenice Mah., Taşınmaz vasfı "Arsa" olup, Samsun yoluna yaklaşık 130 m uzaklıktadır. Taşınmaz üzerinde muhtelif yaşlarda erik, kiraz, kayısı, ceviz, elma, armut, şeftali, asma, sedir, gül ve çam ağaçları vardır.Taşınmaz hali hazırda kullanılmaktadır. Topografik olarak düz ve dikdörtgene benzer bir geometrik yapıya sahiptir. Köşe parsel konumundadır. Etrafında konut tipi eski müstakil yapılar mevcuttur. Tüm belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Taşınmaz üzerinde yığma olarak inşa edilmiş 2 katlı ev, tek katlı müştemilat, kömürlük vardır. İki katlı binanın çevresi serpme sıvalı olduğu, kiremitle kaplı ahşap çatısı olduğu, alt katının boş olduğu, ahşap doğrama + camlı olduğu, pencerelerin demir korkuluklarının bulunduğu, betonarme merdiven ile üst kata çıkıldığı, merdivenin demir doğrama korkuluklarının bulunduğu, üst katın mesken olarak kullanıldığı, pencerelerin PVC doğrama olduğu, pencerelerinin korkuluklarının demir doğrama olduğu, soba ile ısıtıldığı, 45-50 yıllık bina olduğu, evin 97,00 m² oturum alanına sahip olduğu, 2 katlı eve bitişik vaziyette bulunan 37,00 m² kapalı alana sahip müştemilat ve 9,00 m² alana sahip kömürlük bulunduğu, imar durumunun "Konut Alanı" olarak ayrıldığı, ayırık veya ikiz nizam 3 kat olduğu belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 401,00 m²
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur
Kıymeti : 243.209,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Halk Eğitim Merkezi - Elmadağ/Ankara
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR