BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül, Yakupköy'de 3354 m2 tarla icradan satılıktır

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978942
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : YAKUPKÖY MAH. / ALTIEYLÜL
: 3354
Yayınlandığı Gazeteler

BALIKESİR EKSPRES 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/250 talimat
Muhammen Bedeli
:
40,256 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
BALIKESİR 5. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ 2018/250 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Balıkesir İl, Altıeylül İlçe, 132 Ada, 30 Parsel, YAKUPKÖY Mahalle/Köy, Kumlar Mevkii, Balıkesir ili, Altıeylül ilçesi, Yakupköy Mahallesi kumlar mevkiinde bulunan ham toprak niteliğinde tarla vasıflı 3.354,72 m2 yüzölçümlü taşınmaz tarla sulanabilen yaklaşık 1-2 eğimli killi tınlı toprak yapısında tarla vasıflı tarım arazisi oldruğu kanaatine varılmıştır. Doğu , batı, kuzey ve yüneyinde komşu tarım arazileri bulunmaktadır. Taşınmaz ekili olmayıp domates, kırmızı kapya biber, silajlık mısır v.b. tarım ürünlerinin yetiştirilmesi için uygundur. Taşınmaz Yakupköy maahhesi yerleşim alanına yaklaşık 1500m. mesafede olup imar sahası dışındadır. Taşınmazın değeri toprak yapısı bölgede tarımı yapılan ürenler, yola, pazara ve yerleşim yerine yakınlık gibi özellikleri dikkate alınarak bulundukları mevkideki benzer özelliklere sahip emsallerine göre taktir edilmiştir. İpotek alacaklısının 36.655,72 TL'nin altında satışa muvafakatı bulunmamaktadır.
İmar Durumu: Yok

Kıymeti : 40.256,64 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Dosyasında

1. Satış Günü: 28/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : BALIKESİR 5. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/250 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR