ALAPLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Alaplı'da tarla mahkemeden satılıktır

ALAPLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927358
Şehir : Zonguldak / Alaplı
: 3375
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
843750 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
12.03.2019 11:45
Satış Yeri
:
Merkez mahallesi Eski açık pazar yeri eski tansa üstü belediye kültür salonu 2. kat Alaplı/ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALAPLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Alaplı İlçe, 6 Ada, 74 Parsel, Merkez Mah Mahalle/Köy, Alaplı ilçesi Merkez Mahallesi 6 Ada 74 Parselde kayıtlı 3375 m2 büyüklüğünde ve TARLA niteliğinde bir taşınmazdır. Taşınmazın üzerinde herhangi bir tesis ve yapı bulunmamaktadır. Ayrıca taşınmazın üzerinde ekonomik değeri olan bir dikili de bulunmamaktadır.Alaplı Belediyesince düzenlenmiş olan 07.12.2016 tarihli İmar durumuna göre taşınmaz İmar Planı içersinde kalmaktadır.Dosyasında mevcut bulunan Fen Bilirkişisinin vermiş olduğu rapora göre (A) harfi ile gösterilen 315,31 m2 lik kısım Orman alanında,(B) harfi ile gösterilen 391,81 m2 lik kısım Konut alanında, (C) harfi ile gösterilen 376,47 m2?lik kısım Yeşil alanda,(D) harfi ile gösterilen 1111,98 m2?lik kısım Spor Tesisleri alanında ve (E) harfi ile gösterilen 1179,43 m2?lik kısım İmar Yolunda kalmaktadır. Yine İmar Durumu incelendiğinde kıymet takdirine konu olan 74?nolu Parselin üstünden 2 ayrı güzergahta Enerji Nakil Hattı geçmektedir.Konut alanında kalan kısmın inşaat emsali E :1,2 5 kat yapı izni vardır.Taşınmazın yola terklerinin yapılarak imar parseline dönüşmesi gerekmektedir.
Taşınmazın değerini etkileyen faktörler:-Satışa konu taşınmaz belediye sınırları içinde imar planı dahilinde kalmaktadır.
-Taşınmaz yol su elektrik kanalizasyon ve çöp toplama gibi belediye hizmetlerinden istifade etmektedir.
-Taşınmaz okul cami market gibi tesislere yürüme mesafesinde olup ilçe merkezine 2 km uzaklıktadır.
-Etrafında toplu konut siteleri ve özel binalar bulunmaktadır.
-Taşınmazın görüş alanı açık olup devamlı güneş almaktadır.
Kıymeti : 843.750,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -Tapu kaydındaki gibidir.Dosyasından görülebilir.
1. Satış Günü : 12/02/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 12/03/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Merkez mahallesi Eski açık pazar yeri eski tansa üstü belediye kültür salonu 2. kat Alaplı/ZONGULDAK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR