AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akyazı/Boztepe'de 6.sınıf tarım arazisi ve kargir yapı icradan satılıktır

AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925162
Şehir : Sakarya / Akyazı
Semt-Mahalle : BOZTEPE MAH. / AKYAZI
: 7400
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/64 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
189412 TL
Birinci Satış Günü
:
15.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI İCRA DAİRESİ
2017/64 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi,Boztepe Mahallesi,Özdemirler Mevkii, 185 Ada, 1 Parsel de kayıtlı İki Katlı Betonarme Ev Bir Katlı Betonarme Ahır ve Fındık Bahçesi nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın maliki İlyas SAĞLAM olup hissesi tamdır.Taşınmazın yüz ölçümü 7.400,78 m2 dir. Keşif tarihi itibariyle hali hazırda taşınmazın üzerinde yaklaşık 25-30 yıllık, 452,00 m² kullanım alanına sahip iki katlı ağaç doğrama üzeri sac çatısı bulunan betonarme kagir yapı metruk mesken bina bulunmakta, iki cephesi sıvalı boyasız iki cephesi sıvasız, kapı ve pencereler ağaç doğrama, alt kat depo ve kiler olarak inşaa edilmiş odalar ile üst kat metruk vaziyette, bakımsız, kırık ve harabe şekilde 4 oda, 2 salon, banyo ve tuvaletten oluşan iskan edilir durumda olmayan mesken bina bulunmaktadır. Ayrıca yaklaşık 15-20 yıllık, 183,00 m² kullanım alanına sahip betonarme kagir yapı sıvasız ve çatısız ahır olarak planlanmış kaba inşaat halinde boş vaziyette yapı bulunmaktadır. Taşınmaz topografik olarak %12-20 eğimli, güney ve doğu yönlerinden kadastral yola cepheli, üzerinde gençleşme budaması yapılmış verim çağında kapama fındık ağaçları bulunmakta, killi tınlı toprak yapısında 6. sınıf tarım arazisi niteliğindedir. Taşınmaz Boztepe köy yerleşik alan içinde kalmaktadır.Taşınmaz kuşbaşı olarak mahalle merkezine 750 metre, D-140 Mudurnu-Sakarya karayoluna 3.5 km ve Akyazı şehir merkezine 13 km mesafededir.
Adresi : Boztepe Mahallesi Akyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 7.400,78 m2
İmar Durumu : 1/25000 ölçekli Güney Sakarya Çevre Düzeni Planı kapsamında bir kısmı “tarım alanı” içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 189.412,48 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/64 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR