AFYONKARAHİSAR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ  SATIŞ MEMURLUĞU

Akören Mahallesi Kepez mevkiinde tarla mahkeme kararı ile satılacaktır

AFYONKARAHİSAR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927980
Şehir : Afyonkarahisar / İhsaniye
Semt-Mahalle : AKÖREN MAH. / İHSANİYE
: 18450
Yayınlandığı Gazeteler

ODAK 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2017/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
83025 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar - İhsaniye-Akören Mahallesi Kepez mevkii 331 parsel sayılı tarla vasıflı olarak tapuya kayıtlı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde;fiilen tarla olarak kullanıldığı, Akören mahallesine ve Afyonkarahisar İhsaniye karayoluna yaklaşık 2 km. mesafede olup taşınmazın üzerinde herhangi bir ağaç ve yapı olmadığı,komple tarım arazisi olduğu görülmüştür. Taşınmaz düz düze yakın eğimli (% 0-2), taşsız, toprağı derin profilli, bünyesi killi tın, taban arazi olup tarımsal üretimi kısıtlayan herhangi bir faktör bulunmadığı, üzerinde ve bitişiğindeki taşınmazlarda sulama için dere, derinkuyu gibi herhangi bir su kaynağı olmadığı vekuru tarım arazisi olarak kullanılmakta olup buğday, arpa, fiğ, gibi ürünler gibi ürünler yetiştirilebilceği,bazı tarlalarda çakma kuyu bulunması ve sulama kooperatifine ait sulama kuyularına yaklaşık 500 m. mesafede olması dikkate alındığında taşınmazında istenmesi halinde kısıtlıda olsa sulama imkanına sahip olduğu tesbit edilmiştir.

Yüzölçümü : 18.450,00 m2
İmar Durumu : İmar planı dışındadır.
Kıymeti : 83.025,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi

1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR