DOĞUBAYAZIT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı Doğubayazıt'ta tarım arazisi icradan satılıktır (çoklu satış)

DOĞUBAYAZIT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068908
Şehir : Ağrı / Doğubayazıt
Semt-Mahalle : PULLUTARLA KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 8000
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/31 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
12,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
DERYA YEDİEMİN OTOPARKI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DOĞUBAYAZIT
İCRA DAİRESİ
2018/31 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen ipotekli taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı İl, Doğubayazıt İlçe, 0 Ada, 383 Parsel, PULLUTARLA Mahalle/Köy, Belirtilen parsel mevki olarak doğubayazıt ilçe merkezine 25 km kuzeybatısında bulunmaktadır. toprak yapısı itibariyle killi millli, toprak profili derin, su tutma kapasitesi yüksek arazilerdendir. Parsel organik maddece zengin olup tuzluluk ve alkalilik problemleri yoktur. Taşınmazlar, bir bütün olarak değerlendirildiğinde genel itibarilye eimsizdirler. Parsellerin bitki örtüsü bakımından yöremizde bulunan kültür bitkilerinden olan derin köklü tek yıllık bitkilerinden olan arpa buğday ve yem bitkileri olan korunga ekimine uygun toprak yapıları içermektedirler. Bu sebeple evveliyatından beridir bu parsellerin toprak işlemesinin yapıldığı anlaşılmaktadır. Komşu parseller ile aynı toprak yapısı özelliği göstermektedir. Çevre parsellerden ayıran doğal ve belirleyici bir sınırın bulunmadığı tespit edilmiştir. Çevre parseller ile aynı toprak yapısına sahiptir. Taşınmazların toparak profilinden de anlaşılacağı üzere zirai faaliyetin gerçekleştirildiği sulama imkanının bulunduğu sulu tarıma elverişli arazilerden sayılabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi Pullutarla Köyü 0 ada 383 parsel
Yüzölçümü : 8.000 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 12.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Botaş lehine 0591,45m2 daimi irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : DERYA YEDİEMİN OTOPARKI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı İl, Doğubayazıt İlçe, 0 Ada, 386 Parsel, PULLUTARLA Mahalle/Köy, Belirtilen parsel mevki olarak doğubayazıt ilçe merkezine 25 km kuzeybatısında bulunmaktadır. toprak yapısı itibariyle killi millli, toprak profili derin, su tutma kapasitesi yüksek arazilerdendir. Parsel organik maddece zengin olup tuzluluk ve alkalilik problemleri yoktur. Taşınmazlar, bir bütün olarak değerlendirildiğinde genel itibarilye eimsizdirler. Parsellerin bitki örtüsü bakımından yöremizde bulunan kültür bitkilerinden olan derin köklü tek yıllık bitkilerinden olan arpa buğday ve yem bitkileri olan korunga ekimine uygun toprak yapıları içermektedirler. Bu sebeple evveliyatından beridir bu parsellerin toprak işlemesinin yapıldığı anlaşılmaktadır. Komşu parseller ile aynı toprak yapısı özelliği göstermektedir. Çevre parsellerden ayıran doğal ve belirleyici bir sınırın bulunmadığı tespit edilmiştir. Çevre parseller ile aynı toprak yapısına sahiptir. Taşınmazların toparak profilinden de anlaşılacağı üzere zirai faaliyetin gerçekleştirildiği sulama imkanının bulunduğu sulu tarıma elverişli arazilerden sayılabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi Pullutarla Köyü 0 ada 386 parsel
Yüzölçümü : 4.400 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 6.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok.
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : DERYA YEDİEMİN OTOPARKI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı İl, Doğubayazıt İlçe, 113 Ada, 10 Parsel, ATABAKAN Mahalle/Köy, Belirtilen parsel mevkii olarak doğubayazıt ilçe merkezine 20 km batısında bulunmaktadır.Toprak yapısı itibariyle killi milli, toprak profili derin, su tutma kapasitesi yüksek arazilerdendir. Parsel, organik maddece zengin olup, tuzluluk ve alkalilik problemleri yoktur. Taşınmazlar bir bütün olarak değerlendirildiğinde genel itibariyle eğimsizdirler. Parsellerin bitki örütsü bakımından yöremizde bulunan kültür bitkilerinden olan derin köklü tek yıllık bitkilerinden olan arpa buğday, ve yem bitkileri olan korunga ekimine uygun toprak yapıları içemektedirler. Bu sebeple evveliyetından beridir. bu parsellerin toprak işlemesinin yapıldığı anlaşılmaktadır. Komşu parseller ile aynı toprak yapısı özelliği göstermektedir. Çevre parsellerden ayıran doğal ve belirleyici bir sınırın bulunmadığı tespit edilmiştir. Çevre parseller ile aynı toprak yapısına sahiptir.Taşınmazların toprak profilinden de anlaşılacağı üzere zirai faaliyetin gerçekleştirildiği, sulama imkanının bulunduğu sulu tarıma elverişli arazilerden sayılabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi Atabakan köyü 113 Ada 10 parsel
Yüzölçümü : 1.102,75 m2
Arsa Payı :TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 5.513,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : YOK.
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : DERYA YEDİEMİN OTOPARKI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı İl, Doğubayazıt İlçe, 113 Ada, 14 Parsel, ATABAKAN Mahalle/Köy, Belirtilen parsel mevkii olarak doğubayazıt ilçe merkezine 20 km batısında bulunmaktadır.Toprak yapısıitibariyle killi milli, toprak profili derin, su tutma kapasitesi yüksek arazilerdendir. Parsel, organik maddece zengin olup, tuzluluk ve alkalilik problemleri yoktur. Taşınmazlar bir bütün olarak değerlendirildiğinde genel itibariyle eğimsizdirler. Parsellerin bitki örütsü bakımından yöremizde bulunan kültür bitkilerinden olan derin köklü tek yıllık bitkilerinden olan arpa buğday, ve yem bitkileri olan korunga ekimine uygun toprak yapıları içemektedirler. Bu sebeple evveliyetından beridir. bu parsellerin toprak işlemesinin yapıldığı anlaşılmaktadır. Komşu parseller ile aynı toprak yapısı özelliği göstermektedir. Çevre parsellerden ayıran doğal ve belirleyici bir sınırın bulunmadığı tespit edilmiştir. Çevre parseller ile aynı toprak yapısına sahiptir.Taşınmazların toprak profilinden de anlaşılacağı üzere zirai faaliyetin gerçekleştirildiği, sulama imkanının bulunduğu sulu tarıma elverişli arazilerden sayılabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi Atabakan Köyü 113 ada 14 parsel
Yüzölçümü : 3.235,73 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 16.178,65 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok.
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : DERYA YEDİEMİN OTOPARKI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı İl, Doğubayazıt İlçe, 113 Ada, 27 Parsel, ATABAKAN Mahalle/Köy, Belirtilen parsel mevkii olarak doğubayazıt ilçe merkezine 20 km batısında bulunmaktadır.Toprak yapısı itibariyle killi milli, toprak profili derin, su tutma kapasitesi yüksek arazilerdendir. Parsel, organik maddece zengin olup, tuzluluk ve alkalilik problemleri yoktur. Taşınmazlar bir bütün olarak değerlendirildiğinde genel itibariyle eğimsizdirler. Parsellerin bitki örütsü bakımından yöremizde bulunan kültür bitkilerinden olan derin köklü tek yıllık bitkilerinden olan arpa buğday, ve yem bitkileri olan korunga ekimine uygun toprak yapıları içemektedirler. Bu sebeple evveliyetından beridir. bu parsellerin toprak işlemesinin yapıldığı anlaşılmaktadır. Komşu parseller ile aynı toprak yapısı özelliği göstermektedir. Çevre parsellerden ayıran doğal ve belirleyici bir sınırın bulunmadığı tespit edilmiştir. Çevre parseller ile aynı toprak yapısına sahiptir.Taşınmazların toprak profilinden de anlaşılacağı üzere zirai faaliyetin gerçekleştirildiği, sulama imkanının bulunduğu sulu tarıma elverişli arazilerden sayılabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi Atabakan Köyü 113 ada 27 parsel
Yüzölçümü : 6.387,50 m2
Arsa Payı : TAM.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 31.937,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok.
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : DERYA YEDİEMİN OTOPARKI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı İl, Doğubayazıt İlçe, 113 Ada, 32 Parsel, ATABAKAN Mahalle/Köy, Belirtilen parsel mevkii olarak doğubayazıt ilçe merkezine 20 km batısında bulunmaktadır.Toprak yapısı itibariyle killi milli, toprak profili derin, su tutma kapasitesi yüksek arazilerdendir. Parsel, organik maddece zengin olup, tuzluluk ve alkalilik problemleri yoktur. Taşınmazlar bir bütün olarak değerlendirildiğinde genel itibariyle eğimsizdirler. Parsellerin bitki örütsü bakımından yöremizde bulunan kültür bitkilerinden olan derin köklü tek yıllık bitkilerinden olan arpa buğday, ve yem bitkileri olan korunga ekimine uygun toprak yapıları içemektedirler. Bu sebeple evveliyetından beridir. bu parsellerin toprak işlemesinin yapıldığı anlaşılmaktadır. Komşu parseller ile aynı toprak yapısı özelliği göstermektedir. Çevre parsellerden ayıran doğal ve belirleyici bir sınırın bulunmadığı tespit edilmiştir. Çevre parseller ile aynı toprak yapısına sahiptir.Taşınmazların toprak profilinden de anlaşılacağı üzere zirai faaliyetin gerçekleştirildiği, sulama imkanının bulunduğu sulu tarıma elverişli arazilerden sayılabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi Atabakan Köyü 113 ada 32 parsel
Yüzölçümü : 8.726,63 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 43.633,15 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : YOK.
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : DERYA YEDİEMİN OTOPARKI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı İl, Doğubayazıt İlçe, 465 Ada, 18 Parsel, ULUYOL Mahalle/Köy, İlçenin büyük ağrı mahallesi 435 sk adresinde bulunan yapı doğubayazıt belediyesi sınırları ve imar planı içerisindedir. ilçenin yerleşim alanının merkezinde olan taşınmaz belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz tapu bilgisinde 1203 m2'dir. Yerinde yapılan kontroller doğrultusunda parsel üzerinde iki adetkerpiç ev yaklaşık sırasıyla 160 m2 ve 80 m2 olduğu tespit edilmiştir. 1 nolu mesken 160 m 2160 m2 değeri 43576 tl. 2 nolu mesken 80 m2 21788 tl dir. Taşınmaz toplam kıymeti 167.619 tl olarak belirlenmiştir.
Adresi : Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi Uluyol mahallesi 465 ada 18 parsel
Yüzölçümü : 1.203 m2
Arsa Payı : TAM.
İmar Durumu : Doğubayazıt ilçesi ve imar planı içerisindedir
Kıymeti : 167.619,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : YOK.
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : DERYA YEDİEMİN OTOPARKI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İcra İflas Kanununun 127. maddesi uyarınca, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı tebligat yerine geçer."tebliğ yapılamayan diğer ilgililere gazete ilanının tebligat yerine kaim olmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/31 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR