AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar'da tarla ve müştemilatları icradan satılıktır (Hisse satışı)

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980439
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : YAVUZ SELİM MAH. / MERKEZKÖYLER
: 3024
Yayınlandığı Gazeteler

AFYON TÜRKELİ 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/21379 ESAS
Muhammen Bedeli
:
248,133 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Adalet Sarayı 1. Kat/ AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/21379 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kıymet takdirine konu taşınmaz tapu kayıtlarına göre Afyonkarahisar ili Merkez Salar Köyü Köy önü Mevkii 2091 nolu parselde kain ve tamamı 3.024 m2 yüz ölçümlüdür. Ahşap ev ve kargir besihanesi olan tarla vasfındadır. Borçluya ½ hisse ile maliktir. Salar Belediye Başkanlığının 03.01.2019 tarih ve 12 sayılı yazısından anlaşıldığı üzere, Belediye İmar Sahası içerisindedir. Parsel üzerine, taban alanı miktarı parsel yüzölçümünün maksimum %40 olacak şekilde 2 katlı ayrık nizamda yapılaşmaya izin verilmektedir.Parsel, konum olarak Afyon-Konya çevre yolundan 4 km içeride, mesken bölgesi içinde, kasabanın meydanına tahminen 700 mt mesafededir. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Belediye hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Düz bir topografik yapıya sahiptir.Parsel üzerinde çeşitli amaçlar ile yapılmış olan binalar vardır.

1- Ev: Bitişiğindeki besihanenin devamı olduğu halde, sonradan meskene dönüştürülmüştür. İçi 3 oda+mutfak+wc-lavabodan ibarettir. Zeminler betondur. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Tavan döşemesi yoktur. Pencereleri pvc doğramadır. Oturma alanı 108 m2 olan yapı II B yapı sınıfındadır. Yıpranma payı %40, yapı seviyesi % 70 tir.

2- Besihane -samanlık : Tahminen 30 sene önce inşa edilmiş yapının alanı 202 m2 dir. Çatısı ahşap olup, üzeri kiremit kaplıdır. I B yapı sınıfındadır. Yıpranma payı %40, yapı seviyesi % 70 tir.

3- Çevre Duvarı : Tuğla malzemesi ile inşa edilmiş duvarın toplam uzunluğu 210 mt, yüksekliği 1,50 mt dir. Yüzey sıvaları kısmen dökük, tuğlalar da kısmen hasarlıdır. Üzerinde harpuşta yoktur. I A yapı sınıfındadır. Yıpranma payı % 60 tır. Taşınmazın belirleyici özellikleri İİK. 114 ve 126. Maddesi gereği ilana derç edilmiş olup, daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi :Merkez Salar Kasabası Yavuz Selim Mah. 30 Ağustos Caddesi- AFYON
Yüzölçümü : 3.024,00 m2(Borçlu ½ hisse ile maliktir)
İmar Durumu :Parsel yüzölçümünün maksimum %40 olacak şekilde 2 katlı ayrık nizamda yapılaşmaya izin verilmektedir
Kıymeti : 248.133,06 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Adalet Sarayı 1. Kat/ AFYONKARAHİSAR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/21379 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR