AFYONKARAHİSAR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Afyonkarahisar'da imarlı 3380 m² tarla mahkemeden satılıktır

AFYONKARAHİSAR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069321
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : ERKMEN KÖYÜ / ERKMEN
: 3380
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,075,826 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Erkmen Köyü Sığır yolu mevkii 791 parsel sayılı tarla vasıflı olarak tapuya kayıtlı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde; üzerinde her hangi bir yapı veya tesis olmadığı, ancak taşınmaz üzerinde an sınırlarında çeşitli yaş ve sayıda bulunan kavak ağaçları ile taşınmaz içinde bulunan çeşitli yaş ve sayıda kiraz , erik, vişne ve kayısı ağaçlarının yıllık bakım işlerinin ( budama, sulama vs.)uzun süredir yapılmadığı, bir kısım ağaçların kurumaya yüz tuttuğu görülmüştür.Ayrıca taşınmazın üzerinde yola paralel şekilde taş duvar bulunduğu, uzunluğunun 29,00 metre, yüksekliğinin ise 1,30 olduğu, toplam taş duvar alanının ise 37,70 m2 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz, Eski İzmir yolu olarak bilinen Erkmen-Çakır-Özdilek arasındaki asfalt yola 100 m, Afyonkarahisar il merkezine 5 km , Erkmen Kasabası merkezine 1250 m, Afyonkarahisar-İzmir Karayoluna 1.2 km, Özdilek-Afıum gibi AVM lere, İkbal, Güral, Akrones gibi 5 yıldızlı Termal Otellere 2-5 km mesafede, Akaryakıt istasyonları ve otomotiv şovrumlarına ( Toyota, Vosvagen v.s.) çok yakın konumda olduğu görülmüştür. Afyon Kocatepe Üniversitesi Hastaneleri, Park Hayat Özel Hastanesi de satışa konu taşınmaza yakın mesafede bulunmaktadırlar.Taşınmazın bulunduğu bölgenin sayfiye bölgesi olarak talep gören bir bölge olduğu, villa tipi yapılaşmaların yoğun olduğu, an sınırında sıra halinde dikilmiş çeşitli yaş ve sayıda ekonomik öneme sahip kavak ağaçları ile meyve ağaçlarının dikili olduğu görülmüştür. Ağaçların salma sulama ile sulandığı anlaşılmaktadır. Taşınmazın içinde bir adet sondaj kuyusu ve pompa da olduğu tesbit edilmiştir.
Adresi : Fevzi Çakmak Mahallesi Osman Gazi Caddesi 791 Parsel. Erkmen-Afyonkarahisar
Yüzölçümü : 3.380 m2
İmar Durumu : Tarımsal Niteliği Korunacak Alan olarak planlı olduğu, bu tür alanlara bağ-bahçe evi niteliğinde yapıların yapılabileceği, 2 kat müsaadeli, ayrık nizam olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.075.826,88 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR