AFYONKARAHİSAR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Afyonkarahisar Karaarslan Köyü'nde 4.100 m² tarla mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

AFYONKARAHİSAR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01163735
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : KARAARSLAN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 4100
Yayınlandığı Gazeteler

HİSAR 09.05.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
104,250 TL
Birinci Satış Günü
:
22.06.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
17.07.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Karaarslan Köyü Göl mevkii 1470 parsel sayılı tarla vasıflı olarak tapuya kayıtlı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde; fiilen tarla olarak kullanıldığı, taşınmazın sürülü olduğu görülmüştür. Taşınmazın üzerinde ağaç ve yapı bulunmamakta olup herhangi bir altyapı imkanına sahip değildir. Taşınmazın etrafı komple tarım arazisi olup yaklaşık olarak Karaaslan köyü merkezine 1,50 km., Afyonkarahisar İl merkezine ise 17 km. mesafededir.Taşınmaz düz düze yakın eğimli (% 0-2), taşsız, toprağı derin profilli, orta bünyeli olup tuzluluk, alkalilik, drenaj gibi tarımsal üretimi kısıtlayan herhangi bir faktör yoktur. Taşınmazın bulunduğu bölge Sulama Kooperatifi sulama sahasında olup sulama hidrantı taşınmazın bitişiğindedir. Buradan ve bölgede yaygın olarak bulunan şahıslara ait Derinkuyulardan sulama imkanına sahip sulu tarım arazisidir. Bölgede genellikle hububat, Patates, Haşhaş, şeker pancarı, silajlık mısır, yonca gibi ürünler yetiştirilmektedir.
Yüzölçümü : 4.100 m2
Kıymeti : 104.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 22/06/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 17/07/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Karaarslan Köyü Göl mevkii 1471 parsel sayılıtarla vasıflı olarak tapuya kayıtlı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde; fiilen tarla olarak kullanıldığı, taşınmazın sürülü olduğu görülmüştür. Taşınmazın üzerinde ağaç ve yapı bulunmamakta olup herhangi bir altyapı imkanına sahip değildir. Taşınmazın etrafı komple tarım arazisi olup yaklaşık olarak Karaaslan köyü merkezine 1,50 km., Afyonkarahisar İl merkezine ise 17 km. mesafededir. Taşınmaz düz düze yakın eğimli (% 0-2), taşsız, toprağı derin profilli, orta bünyeli olup tuzluluk, alkalilik, drenaj gibi tarımsal üretimi kısıtlayan herhangi bir faktör yoktur. Taşınmazın bulunduğu bölge Sulama Kooperatifi sulama sahasında olup sulama hidrantı taşınmazın bitişiğindedir. Buradan ve bölgede yaygın olarak bulunan şahıslara ait derinkuyulardan sulama imkanına sahip olması nedeni ile sulu tarım arazisi olarak değerlendirilmiştir. Bölgede genellikle hububat, Patates, Haşhaş, şeker pancarı, silajlık mısır, yonca gibi ürünler yetiştirilmektedir. 1470 ve 1471 parsel nolu taşınmazlar yan yana bitişik olup aynı özelliklere sahiptir.
Yüzölçümü : 3.600 m2
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 22/06/2020 günü 15:15 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 17/07/2020 günü 15:15 - 15:25 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/05/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR