AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar İhsaniye'de 4925 m² tarla icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050291
Şehir : Afyonkarahisar / İhsaniye
Semt-Mahalle : İĞDEMİR KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 4925
Yayınlandığı Gazeteler

ANA HABER 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/840 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
64,027 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:10
Satış Yeri
:
Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Adliye Sarayı Kat:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ
2018/840 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar ili İhsaniye ilçesi, İğdemir köyü, Küçük Göl mevkii, 120 ada, 7 parselde kayıtlı 4.925,16 m2 yüzölçümlü, tarla nitelikli taşınmazdır. Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin 09/01/2019 tarihli cevabi yazıları ile onaylı bir imar planının bulunmadığı bildirilmiştir. Taşınmazın toprak yapısı orta derin profilli, hafif taşlı, hafif eğimli (%2-4), killi- tınlı toprak yapısında, organik maddece orta, taban suyu, drenaj, tuzluluk ve alkalilik problemi olmayan kurum tarım arazisidir.Taşınmaz Afyonkarahisar- Eskişehir yoluna 2 km, köy yerleşim yerine 600 metre, tren yoluna yaklaşık 1200 metre, Ablak köyü yerleşim yerine 1,6 km, Gazlıgöl- İhsaniye yoluna yaklaşık 1750 metre, Kızılay Madensuyu işletmesine yaklaşık 2 km, Gazlıgöl Kasabası yerleşim ve termallere yaklaşık 3- 3,5 km mesafededir. Belgede kurum tarım yapılan taşınmazlarda yaygın olarak arpa, buğday, fiğ ve nohut gibi ürünler yetiştirilmektedir. Ayrıntısı dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 64.027,08 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Adliye Sarayı Kat:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-AFYONKARAHİSAR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/840 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR