EMİRDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar/Emirdağ'da tarla hissesi icradan satılıktır

EMİRDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997120
Şehir : Afyonkarahisar / Emirdağ
Semt-Mahalle : ELHAN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 13000
Yayınlandığı Gazeteler

EMİRDAĞ 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/139 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
14,625 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Emirdağ Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Önü Emirdağ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EMİRDAĞ
İCRA DAİRESİ
2013/139 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Emirdağ İlçe, 427 Parsel, ELHAN Mahalle/Köy, Öte yüz Mevkii taşınmazın 1/2 hissesinin satışı yapılacak olup ,
Dosya arasında mevcut Ziraat Bilirkişi raporuna göre : Elhan Köyü Öte yüz mevkiindeki 13.000,00-m2 büyüklüğündeki parsel, toprak yapısı itibariyle kumlu-tınlı, organik maddece zengin, düz- düze yakın meyillidir. Parsel içinde ağaç yada çalı formu bulunmamaktadır. Keşif tarihinde tarla işleme yapılmış olduğu görülmüştür. Parsel taban tarla olup Sulama Kooperatifinin sulama sahası içerisinde kaldığı görülmüştür. 13.000,00-m2 miktarındaki parselin keşif tarihi itibariyle 1m2'sinin değeri 2,25 TL , taşınmazın toplam değeri 29.250,00-TL olup , borçluya ait ½ hisseye karşılık gelen kıymet takdir değeri 14.625,00- TL'dir.
Adresi : Elhan Köyü Öteyüz Mevkii Emirdağ / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 13.000 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin 26/01/2018 tarih ve 1370 sayılı cevabi
yazısında ''Söz konusu Taşınmaz üzerinde onaylı imar planı
bulunmamaktadır'' şeklinde belirtilmiştir.
Kıymeti : 14.625,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasındadır.
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Emirdağ Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Önü
Emirdağ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı gazate ve esatis.uyap.gov.tr adresinde elektronik ortamda ilan edilecek olup; İİK'nun 127.maddesi gereği tebligat yapılamayan tüm ilgililer yönünden tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/139 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR