DİNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar/Dinar'da tarla icradan satılıktır(çoklu satış)

DİNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064506
Şehir : Afyonkarahisar / Dinar
Semt-Mahalle : DOĞANLI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 3800
Yayınlandığı Gazeteler

UMUT 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/146 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
7,919 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 11:20
Satış Yeri
:
Dinar Belediye Başkanlığı -Belediye Kültür Düğün Salonu- Camikebir, Hal Cd., 03400 Dinar/Afyonkarahisar-

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİNAR İCRA DAİRESİ


2018/146 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İli, Dinar İlçesi, 1926 Parsel, DOĞANLI Mahallesi, Satışa konu tapu kaydında tarla nitelikli, borçluya tam mülkiyetli bulunan taşınmazın dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre; %8 meyilli, kuru 4.sınıf tarım arazisi olduğu, kuru şartlarda yetişebilen her türlü ürünün yetişebileceği, taşınmazın tarımsal verimliliği, toprak yapısı , sulu olması, bölgenin iklim özellikleri ve yöredeki çiftçilerin tarımsal faaliyet alışkanlıkları göz önüne alınarak taşınmazların üzerinde buğday ziraati yapıldığının esas alındığı anlaşılmıştır. Ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Afyonkarahisar İli Dinar İlçesi Doğanlı Köyü Sırataş Mevkii 1926 Parsel.
Yüzölçümü : 3.800 m2
Arsa Payı : Tam İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 7.919,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Dinar Belediye Başkanlığı -Belediye Kültür Düğün Salonu- Camikebir, Hal Cd., 03400 Dinar/Afyonkarahisar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İli, Dinar İlçesi, 591 Parsel, GÖÇERLİ Mahallesi,Satışa konu tapu kaydında tarla nitelikli borçluya tam mülkiyetli bulunan taşınmazın dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre; taşınmaz üzerinde 1 adet depo amaçlı bina bulunduğu, yapının tabanda 9,50 x 20,30 mxm boyutlarında olup toplam 192,85 m² inşaat alanına sahip olduğu, bina betonarme karkas taşıyıcı sistemde inşa edildiği, duvar dolgu malzemesi olarak beton briket kullanıldığı, binanın doğaya bakan ve uzun boyutlu olan cephesinde yaklaşık 1.00 m yüksekliğinde ve yaklaşık 50 cm kalınlığında taş duvara bitişik inşa edildiği, binanın kuzeyinde yer alan ana giriş kapısı ve diğer tali kapı demir doğrama malzemeden, dış pencereler ise plastik doğramadan imal edildiği, binanın dış cephesinin çoğunlukla kaba sıvalı ve kısmende sıvalı ve boyalı olduğu, çatı taşıyıcı sistemi ahşap olup kırma çatı biçiminde ve kiremit örtü malzemesi ile kaplandığı, yağmur suyu drenajı için oluk ve iniş boruları bulunduğu, binanın tahmini yaşının 5-10 yıl aralığında olduğu, taşınmazın üzerinde onaylı herhangi bir imar planı bulunmadığı, taşınmazın tarla kısmının sulu %10 meyilli orta geçirgen 4.sınıf kuru tarım arazisi olduğu, bölge koşullarına uygun kuruda tarla ürünlerin yetişmesine elverişli olduğu anlaşılmıştır. Ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Afyonkarahisar İli Dinar İlçesi Göçerli Köyü Kale Civarı Mevkii 591 Parsel.
Yüzölçümü : 10.900 m2
Arsa Payı : Tam İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 97.109,91 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Dinar Belediye Başkanlığı -Belediye Kültür Düğün Salonu- Camikebir, Hal Cd., 03400 Dinar/Afyonkarahisar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İş bu satış ilanı tebliğ şartı bulunup tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ilanen tebliğ hükmündedir. (İİK Md.127)
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/146 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR