AFYONKARAHİSAR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Afyon/Mutalıp mevkiinde tarla mahkemeden satılıktır

AFYONKARAHİSAR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907379
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
: 2368
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2017/19 Satış
Muhammen Bedeli
:
408,530 TL
Birinci Satış Günü
:
18.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/19 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Hamidiye Mahallesi Mutalıp mevkii 771 ada 8 parsel sayılı bağ yeri vasıflı olarak tapuya kayıtlı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde; Toprak yapısı sığ profilli, killi-tınlı, organik maddece fakir,taşlı, %15-20 eğimli, sulama imkânı bulunmayan üçüncü sınıf tarım arazisi olduğu, uzun zamandır kullanılmadığı, üzerinde odunluk 12 adet meşe ağacı bulunduğu görülmüştür. Taşınmaz Afyon İzmir yoluna kuş uçuşu 1800 metre, Erkmen Belediyesine kuş uçuşu 1600 metre, Afyonkarahisar Şehir merkezine kuş uçuşu 3250 metre mesafededir.Taşınmaz su ve elektrik gibi altyapı hizmetlerinden kolaylıkla yararlanacak konumda ancak ulaşım yolu bulunmadığı,taşınmazın kuzey kenarında 771 ada 9 nolu parselin olduğu, yakınında yeni yapılmış lüks evler bulunmakta olup değerli bir konumda bulunduğu belirlenmiştir.. Taşınmaz her ne kadar Bağ yeri vasfında ise de şehrin sayfiye evleri konumunda olan bölgede bulunmaktadır. Etrafında lüks villaların yapılmakta olduğu ve hafta sonları ile yaz aylarında sayfiye yeri olarak kullanıldığı tesbit edilmiştir.
Yüzölçümü : 2.368,00 m2
İmar Durumu : Afyonkarahisar Belediyesi mücavir alanı içerisinde, imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 237.160,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 18/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 13/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar
------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Hamidiye Mahallesi Mutalıp mevkii 771 ada 9 parsel sayılı bağ yeri vasıflı olarak tapuya kayıtlı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde; Toprak yapısı sığ profilli, killi-tınlı, organik maddece fakir,taşlı, %15-20 eğimli, sulama imkânı bulunmayan üçüncü sınıf tarım arazisi olup, keşif tarihinde üzerinin boş ve uzun zamandır kullanılmadığı görülmüştür. Taşınmaz Afyon ?İzmir yoluna kuş uçuşu 1800 metre, Erkmen Belediyesine kuş uçuşu 1600 metre, Afyonkarahisar Şehir merkezine kuş uçuşu 3250 metre mesafededir.Taşınmaz su ve elektrik gibi altyapı hizmetlerinden kolaylıkla yararlanacak konumda ve kuzey kenarında beton parke yol olduğu,Güney kenarında 771 ada 8 nolu parsel bulunduğu tesbit edilmiştir.Taşınmazın yan parsellerinde yeni yapılmış lüks konutlar bulunduğu belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 2.752 m2
İmar Durumu : Afyonkarahisar Belediyesi mücavir alanı içerisinde, imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 408.530,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 18/01/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 13/02/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar
------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde
elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR