AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afşin Koçovası Mahallesi'nde 29.999 m² tarla icradan satılıktır

AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037933
Şehir : Kahramanmaraş / Afşin
Semt-Mahalle : KOÇOVASI MAH. / AFŞİN
: 29999
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİL AFŞİN 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/116 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
156,300 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
Hükümet binası önü polis noktası Afşin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2018/116 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 122 Ada, 35 Parsel, KOÇOVASI Mahalle/Köy, sorkun Mevkii, taşınmaz sulu tarla olup toprağın cinsi killi tınlı, derin olup %1-4 eğimli arazi durumundadır.Taşlılık çakılllık durumu yoktur iyi ve sosyal emniyetli yerdedir. taşınmazın keşif günü itirabiyle bir kısmının sarımsak ekili olduğu bir kısmının ise de sürülmüş toprak konumunda olduğu belirtilmiştir.Taşınmazın topoğrafik yapısı ve diğer faktörleri hep birlikte değerlendirilmiş ve arazinin yöreye uyumu sulu alanlarda yetişen her türlü tarımsal ürünün yetiştirilebileceği belirtilmiştir.Taşınmaz haif eğimli bir topoğrafik yapıya sahip olup geometrik olarak şekilsizdir.Parsel üzerinde tek katlı yığma tarzda yapılmış 28 m2 bürüt alana sahip yapı bulunmaktadır.Ayrıca parsel üzerinde yaklaşık 170 m2 alanda keson kuyu bulunmaktadır.Kuyudan terf ile konu taşınmazın sulandığı görülmüştür.
Adresi : . Afşin / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 29.999,90 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 156.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydındaki gibdir
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : hükümet binası önü polis noktası afşin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/116 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR