AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afşin Çağılhan'da 4.000 m² tarla icradan satılıktır (Çoklu satış)

AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113603
Şehir : Kahramanmaraş / Afşin
Semt-Mahalle : ÇAĞILHAN MAH. / AFŞİN
: 4000
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİL AFŞİN 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/430 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 15:00
Satış Yeri
:
AFŞİN HÜKÜMET BİNASI ÖNÜ POLİS NOKTASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2019/430 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 113 Parsel, ÇAĞILHAN Mahalle/Köy, TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ:Sulu Tarım arazisidir.Yer altı kaynak suları ile kendi cazibesiyle sulanan üzerinde aktif tarım yapılan sulu tarım alanıdır.Killi-tınlı.derin profilli humus ve organik madde bakımından zengin yapıda hafif kireçli iyi toprak yapılı %3-4 eğimli düz arazi konumunda Taşınmaz üzerinde yerli kayalar ve taşlık alan bulunmamakta olup taşınmaza ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır.Bu özelliği bakılmından sosyal yönden emniyetli bir yapıya sahiptir.
Adresi :Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe,ÇAĞILHAN Mahalle/Köy,
Yüzölçümü : 4.000,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Taşınmaz kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri :AFŞİN HÜKÜMET BİNASI ÖNÜ POLİS NOKTASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 464 Parsel, ÇAĞILHAN Mahalle/Köy, TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ:Sulu tarım arazisidir.Ceyhan arkından gelen su ile kendi cazibesiyle sulanan üzerinde aktif tarım yapılan 1.Sınıf sulu tarım alanıdır.Killi-tınlı ,derin profilli humus ve organik yapı bakımından zengin yapıda hafif kireçli iyi toprak yapılı,%3-4 eğimli düz arazi konumunda,Taşınmaz üzerinde yerli kayalar ve taşlık alan bulunmamakta olup yabani formda bitki popülasyonu yoktur.Tarım alanıdır.Taşınmaz mahalle yerleşim alanlarına yakın olup taşınmaza ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır.Bu yönden sosyal yönden emniyetli bir yapıya sahiptir.
Adresi :Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, ÇAĞILHAN Mahalle/Köy,
Yüzölçümü : 12.400,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 148.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Taşınmaz kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : AFŞİN HÜKÜMET BİNASI ÖNÜ POLİS NOKTASI-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/430 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR