YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Yumurtalık'ta 4.839 m² tarla icradan satılıktır

YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050581
Şehir : Adana / Yumurtalık
: 4839
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 16.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
193,586 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mah Atatürk cad eski Belediye Binası ikinci kat Yumurtalık/Adana

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YUMURTALIK
İCRA DAİRESİ

2019/11 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yumurtalık İlçe, 775 Parsel, Toplulaştırma neticesinde 157 Ada 21 Parsel olmuştur. Tapu Kaydında 4,839,67 M2 Yüzölçümüne sahip Tarla niteliğindeki taşınmaz. Telörgü ile çevrilidir.İçerisinde 639,24 M2 lik Bir tarafı duvarla örülüdür ve Kapalı alan mevcuttur.Taşınmazın kaydında '' 1.709,24 Metrekarelik Kısım Üzerinde İbiş Kızı Sevim Evran Hissesi Nispetinde D.S.İ. Genel Müdürlüğü Lehine İrtifak Hakkı Tesisi Vardır.''şerhi bulunması nedeniyle; Taşınmazı alacak kişi irtifak şartlarını (99 yıl boyunca D.S.İ tarafından belirlenen 1.709,24 metrekarelik alanda ağaç dikmeme ve sabit yapı yapmama)kabul etmesi şartıyla satışa çıkarıldığının,söz konusu irtifak hakkının da bulunduğunun
Taşınmazın kaydında 3083 sayılı yasanın 6. Maddesi gereğince kısıtlıdır şerhinin bulunduğunun ve 2565 Sayılı Kanunun 28. Maddesi gereği yabancıların taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin alınmadıkça Kiralayamayacakları bölge içerisinde kaldığı şerhi bulunduğunun

Adresi : Küçükyumurtalık Mahallesi Yumurtalık/Adana
Yüzölçümü : 4.839,67 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu :Tarla
Kıymeti : 193.586,80 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydında 3083 Sayılı Yasanın 6 Maddesi Gereğince Kısıtlıdır Şerhi Bulunmaktadır

1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mah Atatürk cad eski Belediye Binası ikinci kat Yumurtalık/Adana -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR