KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Karataş'ta 39.650 m² tarım arazisi icradan satılıktır (hisse satışı)

KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153745
Şehir : Adana / Karataş
: 39650
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/155 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,110,200 TL
Birinci Satış Günü
:
04.06.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.07.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu KARATAŞ / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARATAŞ
İCRA DAİRESİ
2019/155 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Adana İli Karataş İlçesi İskele Mahallesi Cami Mevkii 194 Parsel Tarla Niteliğindeki 79.300,00 m2 Yüzölçümünde olan taşınmazın 1/2 Hisse oranına karşılık gelen 39.650,00 m2 lik miktarı Borçlu Mehmet MERCİMEK adına kayıtlıdır.Taşınmazın teknik incelemesinde;toprak özelliği olarak killi-kumlu bünyeli toprak yapısında %2-3 oranında hafif meyilli arazi yapısında, orta derinlikte kuru tarım arazisi olup üreticinin kendi imkanları ile basınçlı sulama yöntemleriyle sulanabilir vasıfta, makinalı tarıma elverişli çok yakın çevresinde yapılaşma olmadığı,orta verimli mutlak tarım arazisi olduğu değerlendirilmiştir.Taşınmaz üzerinde bölgede yaygın olarak üretimi yapılan buğday,pamuk,domates vb.ürünlerin yetiştiriciliğinin yapılmasına uygun olduğu değerlendirilmiş,keşif tarihi itibariyle buğday hasadının tamamlanmış olduğu, taşınmaz toprağının işlenerek ikinci ürün ekim hazırlıklarının devam ettiği görülmüş olup parselin tarla ziraatı yapılarak tarımsal üretimde kullanıldığı tespit edilmiştir.
Adresi : Adana İli Karataş İlçesi İskele Mahallesi Cami Mevkii 194 Parsel Tarla Niteliğindeki 79.300,00 m2 Yüzölçümünde olan taşınmaz
Yüzölçümü : 79.300,00 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.110.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 2565 SK. 28. MD. Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacakları Bölge İçerisinde Kalmaktadır. Diğer şerhler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/06/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 02/07/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu KARATAŞ / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/155 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR