CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Ceyhan'da 20.032 m² tarım arazisi ve müştemilatı icradan satılıktır

CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049118
Şehir : Adana / Ceyhan
Semt-Mahalle : TOKTAMIŞ MAH. / BÜYÜKMANGIT
: 20032
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/617 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,518,956 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 Ceyhan/Adana

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
CEYHAN
İCRA DAİRESİ

2018/617 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Adana, Ceyhan, Toktamış Mah., 1082 Parsel, 20.032,44 m² yüzölçümlü, tarla vasıflı taşınmaz olup, tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Bilirkişi raporunda; Taşınmaz hali hazırda tarım arazisi olarak kullanılmaktadır ve içerisinde çelik depo tarzı yapı mevcuttur. Toktamış Mahallesinin tamamında sulu tarım yapıldığı, çevresinde yaygın olarak yerfıstığı ve mısır bitkisi yetiştiriciliğinin yapılmakta olduğu Ceyhan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü verilerinde de mevcuttur. Taşınmaz, sanayi bölgesine ve fabrikalara sınır konumda olup, sanayi gelişimine açık durumdadır. Ceyhan şehir merkezine çok yakın konumdadır. Toprak yapısı killi-tınlı vasıfta, sulama imkanına sahip, bir yılda 2 ürün alınabilen buğday, mısır, pamuk, yerfıtstığı gibi ürünlerin yetiştirilebileceği 1. sınıf sulu tarım arazisidir. Taşınmaz düz olup, derin bünyeli toprak yapısına sahipdir. Toprağım kullanımını kısıtlayıcı asitlik-bazlık ve tuzluluk sorunu bulunmamaktadır. Parsel içerisinde A harfi ile gösterilmiş 993 m² tek katlı çelik depo tarzı yapı mevcuttur. Parselin etrafı briket bahçe duvarı ile çevrili olup 650 metre uzunluğundadır. Briket Çevre Duvarı: üst kısmı kiriş, ara kısımlarında beton babalardan müteşekkil durumdadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı yaklaşık maliyetleri ile birim fiyat analizleri, serbest piyasa koşulları ile yapı yıpranma durumları dikkate alınarak 1 m² fiyatı 200,00 TL olarak değerlendirilmiştir. Depo: Etrafı duvar, üzeri sac kaplamadan oluşan çelik depo tarzı yapının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı yaklaşık maliyetleri ile birim fiyat analizleri, serbest piyasa koşulları ile yapı yıpranma durumları dikkate alınarak 1 m² fiyatı 400,00 TL olup, 2. sınıf B grubu yapı olarak değerlendirilmiştir. Taşınmaz imar planı dışında, belediye sınırları içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti: 1.518.956,66 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir. (İrtifak Hakkı Vardır. TEDAŞ Genel Müdürlüğü adına 657,11 m² irtifak hakkı tesis edilmiştir. 02/11/2017 tarih, 16823 Yevmiye.) (5403/5578 S.Y gereğince arazi toplulaştırması kapsamındadır. Tarım Reformu Genel Müdürlüğü 26/05/2015 tarih, 7159 Yevmiye.)
1. Satış Günü: 30/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü: 28/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri: Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 Ceyhan/Adana

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/617 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR