ALADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Aladağ İlçesi'nde 16.504 m² tarım arazisi icradan satılıktır (çoklu satış)

ALADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050596
Şehir : Adana / Aladağ
Semt-Mahalle : MANSURLU MAH. / ALADAĞ
: 16504
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNAYDIN ADANA 16.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/33 ESAS
Muhammen Bedeli
:
9,283 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 15:30
Satış Yeri
:
Aladağ Belediyesi Zemin Kat Gençlik Merkezi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALADAĞ
İCRA DAİRESİ

2014/33 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana ili aladağ ilçesi Mansurlu Mahallesi 101 ada 47 parsel , 16.504,90
m2 kare tarım arazisidir
Adresi :
Yüzölçümü : 16.504,90 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 9.283,99 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/11/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Aladağ Belediyesi Zemin Kat Gençlik Merkezi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Adana ili Aladağ ilçesi Sinanpaşa Mahallesi 251 Ada , 43 parsel 475,00 m2 olup, söz konusu parsel Mustafa Kemal caddesi ile 61 sokak kesişimi köşesinde bulunmakta olup, konumu itira ile iyi yerdedir. Taşınmaz ilçe merkezinde bulunmaktadır, Belediyeye yaklaşık 150 metre mesafede, Pınar madencilik Lisesine Sinanpaşa Yibo Atatürk İlkokulu gibi eğitim yerlerine yakındır, köşe noktasında ve konum olarak diğer binaların yerlerine göre kot farkı bulunması avantaj tesis etmektedir.Dava konusu taşınmaz 251 ada 43 parsel üzerinde zemin+1 normal kat +2 normal katlı ve 3 katlı mesken olarak kulanılan betonarme karkas bina bulunmaktadır. Bina yol cephesi üzerinde sadece 2. kat bulunmaktadır, diğer katlar yol cephesinin aşağısında bulunmaktadır. Zemin kattaki mesken rutubetin etkisiyle yıpranmış durumdadır. Zemin kat daha eski yıllarda yapılmış ve bakımsız 1 normal kat diğer katlara göre daha iyi durumda bakımlı ince işçilikleri yapılmıştır, 2. kattaki binada genel olarak bakımlı işçilikleri yapılmış iyi durumda bulunmakadır, yol cephesindeki 2 kat hizasındaki meskenin bir bölümü yol cephesine bakan kısmı daraba ile kapatılmış durumda bir bağımsız bölüm bulunmaktadır,depo,garaj, vab. şekilde kullanıldığı düşünülmektedir. yapının çatısı alimünyum trapez levhalar kaplı,çatı saçak altları ahşap lambri ile kaplanmış yapının tamamı PVC malzemeden pencereleri yapılmış pencere demr şebekeleri takılı durumdadır, merdivenlerde korkuluklar bulunmaktadır, yapıda sonradan yapılan 1. katın mutfak dolabı mutfak tezğahın yeni durumda, giriş holu parke diğer yerler seramik olarak döşenmiştir. 2. katta mutfak dolabı mutfak tezğahı yeni durumda yerler karo olarak döşenmiştir. Zemin kattaki meskenin mutfak dolabı ve mutfak tezğahı eski durumda ve yerler karo olarak döşenmiştir. yapı dışı cephe ve iş cepheleri boyaları iyi durumda fakat zemin kattaki meskenin iç cephe boyaları yer yer aşınmış durumdadır,
Adresi :
Yüzölçümü : 475 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 47.808,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/11/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : Aladağ Belediyesi Zemin Kat Gençlik merkezix
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Adana ili Aladağ ilçesi Sinanpaşa Mahallesi 251 ada 42 parsel 463 m2 olup, 251 ada 42 parseldeki yapı zemin+1 normal kattan oluşan 2 katlı mesken bulunmaktadır, yapı ön taraftan eski bakımsız bir depo bulunmaktadır. Zemin kattaki yapı bakımsız durumda ve kullanılmamaktadır. Özellikle zemin kattaki yapı rutubetten oldukça etkilenmiş ve yapıda aşınmalar meydana gelmiştir. zemin kattaki yapı eski yapılmış ve bakımsız durumdadır iskan edilmemiştir. yapı genel olarak eski durumdadır dış cephe ve iç cephe boyaları eskimiştir. genel olarak yapı sıvalı ve boyalıdır, yol cephesine bakan kısım boyasız kısmen sıvalı kısmen sıvasızdır yapı çatısı aliminyum trapez levhalarla çatı kaplaması yapılmış olup çatı kaplaması yer yer paslanmış eskimiş durumdadır, yapıda üst kat pencere doğramaları ahşap zemin katın ise PVC malzemeden yapılmıştır. Pencerelerde korkuluk kısmen bulunmaktadır, yapı dış cephesnde aşınmalar ve yıpranmalar gözlenmiştir.
Adresi : Aladağ / ADANA
Yüzölçümü : 463 m2
Arsa Payı : 1
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 23.133,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/11/2019 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : Aladağ Belediyesi Zemin Kat Gençlik merkezi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, % 18 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/33 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR