KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Açık artırma yoluyla tarla satılacaktır

KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00543385
Şehir : Konya / Karapınar
: 22188
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİLPINAR 08.02.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
55,472 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.04.2017 10:00
Satış Yeri
:
KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KARAPINAR

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/3 VESAYET SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

( T.M.K 444. MADDESİ GEREĞİNCE VESAYET MAKAMININ KARARI GEREĞİNCE )

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İli, Karapınar İlçesi,1593 Ada No, 4 Parsel Nolu FEVZİPAŞA

MAH. KAÇAK YOLU MEVKİİNDE bulunan tarla vasfındaki taşınmaz mutlak tarım arazisidir. Kaba bünyeli ve tınlı kum toprak yapısındadır. Taşınmaz batıdan doğu yöne doğru çok hafif eğimli bir zemine sahip, hafif çakıllı durumdadır. Merkeze 29,2 km uzaklıkta olup yaklaşık belli bir kısmı asfalt yoldan geriye kalan kısmı ise toprak yoldan gidilerek ulaşım sağlanmaktadır. Sulanabilir arazi durumundadır. Taşınmazda Kuru tarım yapılmaktadır. Hali hazır durumu itibariyle taşınmazın tamamında hiçbir bitki veya ürün ekili-dikili değildir. Üzerinde kooperatif ve şahıs sulama kuyusu bulunmamaktadır. Bu taşınmazda kısıtlı DÖNDÜ GÜZEY'in 1/9 hissesinin 55.472,22 TL'den aşağı olmamak ve tüm satış masraflarını da karşılamak üzere AÇIK ARTIRMA SURETİ İLE satılacaktır.

Adresi : Konya İli, Karapınar İlçesi, Kaçak Yolu mevkii 1593 Ada No, 4 Parsel

Yüzölçümü : Kısıtlının 1/9 paylı hissesi 22.188,89 m2'si satılacaktır.

Kıymeti : 55.472,22 TL ( Kısıtlı Döndü Güzey'in 1/9 hissesi)

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.

1. Satış Günü : 30/03/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 24/04/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ KALEMİ

SATIŞTA KISITLI DÖNDÜ GÜZEY'İN VASİSİ ASIM GÜZEY'İN DE HAZIR BULUNMASI KAYDIYLA; AÇIK ARTIRMA USULÜ İLE EN YÜKSEK BEDELİ VERENE İHALE OLUNACAKTIR.

İHALE VESAYET MAKAMININ İHALE GÜNÜNDEN BAŞLAYARAK ON GÜN İÇİNDE YAPILAN SATIŞ İŞLEMİNE İLİŞKİN İHALENİN ONANMASINA DAİR KARARI İLE TAMAMLANACAKTIR.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada kısıtlı hissesine takdir ve tespit olunan satış bedeli ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Taşınmazlarda kısıtlı hissesine takdir ve tespit olunan değer ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2017

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR